WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Jakie zdaniem CEO Apple powinny być samochody przyszłości?

Niby Apple oficjalnie nie pracuje nad żadnym futurystycznym samochodem, jednakże trafiające do sieci pogłoski na ten temat stają się chyba zbyt prawdopodobne aby być jedynie plotkami. Pomimo braku potwierdzenia przez Jabłko, że istnieje jakikolwiek taki projekt, Tim Cook postanowił przedstawić swoje zdanie na temat tego, jak w przyszłości powinny wyglądać samochody.

Na łamach konferencji The Wall Street Journal w Laguna Beach, Cook powiedział, że jego zdaniem wkrótce nastąpi „ogromna zmiana” w przemyśle motoryzacyjnym. Zdaniem TWSJ, Apple planuje wypuścić swój elektryczny samochód w roku 2019, lecz firma nabrała wody w usta i póki co, nie dzieli się żadnymi szczegółami. Chociaż to się nie zmieniło podczas rzeczonej konferencji, Cook nie zszedł zbyt prędko z tematu samochodów.

Kiedy spoglądam na samochód, widzę w nim oprogramowanie, które staje się coraz bardziej istotną częścią pojazdu przyszłości. Gdybyś miał wymienić 10 aspektów, za które kochasz swój samochód, interfejs prawdopodobnie nie byłby jedną z nich. Pragniemy, aby – miejmy nadzieję w najbliższym czasie – ludzie po wstąpieniu do kokpitu mogli przeżyć iPhone’owe doświadczenie.

Tim Cook potwierdził więc zainteresowanie Apple samochodową technologią, prawdopodobnie nawiązując do interakcji z samochodami dzięki tzw. CarPlay. Usługa ta jest obecnie dostępna w zaledwie kilku modelach samochodów, ale możemy być pewni, że jeżeli motoryzacyjne plany giganta wejdą w życie, na pokładzie Apple-mobilu znajdzie się również gniazdko dla iPhone’a.

[źródło: techinsider.io; zdjęcie: dailytimesgazette.com]