WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Zdaniem Huawei, 4GB RAM to wystarczająca ilość w telefonach

W ciągu ostatnich kilku lat wielu producentów telefonów zwróciło się w stronę wpakowania w swoje urządzenia jak największej ilości RAMu. Huawei chce sprzeciwić się takiej taktyce.

Vivo było pierwszą firmą na świecie, która wypuściła smartfon z 6GB RAMu, aby chwilę później zostać dogonioną przez Samsunga, Huaweia, OnePlus oraz Xiaomi. Miało to miejsce w zeszłym roku i wątpliwym jest, aby technologiczny wyścig zbrojeniowy na tym się zakończył. Ktoś jednak postanowił w końcu zadać pytanie, czy jedzie z nami pilot, który byłby skłonny zatrzymać to szaleństwo? I tym kimś jest właśnie Huawei.

Według prezesa Huawei, Lao Shi, telefony wcale nie wymagają aż tak dużej ilości RAMu i 4GB to ilość wystarczająca aż nadto. Co ciekawe, według testów przeprowadzonych przez firmę, niektóre telefony z 4GB RAMu mają lepsze osiągi niż te same z 6GB! Istotnym w tej ocenie jest to, że jak działa wydajna optymalizacja pracy systemu operacyjnego, do której – tak jak w iOSie – nie potrzeba wcale wielkiej ilości RAMu.

Weźmy pod uwagę, że po dodaniu dodatkowych 2GB RAMu do smartfona, który pierwotnie miał posiadać 4GB, jego cena rośnie wykładniczo, a pamięć ta wcale nie jest odpowiednio wykorzystywana. Wiadomo, że samo Huawei oferuje kilka smartfonów z 6GB RAMu, ale skoro jeden z prezesów przyznaje, iż osiągi tego typu telefonów nie są opłacalne w porównaniu do ceny to… cóż, chyba trzeba przemyśleć zakup takowego.

źródło: gizchina.com | zdjęcie: logodatabases.com