WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Zdaniem Marka Zuckerberga, Facebook do roku 2030 osiągnie 5 miliardów użytkowników

Facebook obchodzi właśnie swoje dwunaste urodziny, ale nikt w firmie Marka Zuckerberga nie zamierza z tego powodu osiadać na laurach. Plany są ambitne: 5 miliardów użytkowników do 2030 roku!

Zdaniem Zuckerberga, liczba użytkowników Facebooka skoczy w ciągu 14 lat do 3,5 miliarda ludzi, a następnie do 2030 roku osiągnie oszałamiającą liczbę 5 miliardów. Komentarz ten padł w siedzibie firmy w Menlo Park, w Kalifornii:

Chcemy zakończyć podłączanie wszystkich, zrobimy to wspólnie z rządami i innymi firmami z całego świata.

A wszystko to w ramach inicjatywy Free Basics, z zaakceptowaniem której już teraz niektórzy mają problemy. Przeszkody w podłączaniu użytkowników do internetu występują w Indiach, gdzie taka możliwość została zablokowana, a także w Egipcie.

W tym samym czasie Zuckerberg odniósł się w refleksyjny sposób do całej historii firmy, mówiąc, że:

Myśleliśmy – okej, ktoś kiedyś zbuduje tego typu przedsięwzięcie, ale nie będziemy to my. Jest Microsoft, Google, tysiące inżynierów na ich usługach z większym doświadczeniem i większymi zasobami, więc ktoś na pewno to stworzy. Kiedy jednak się nad tym zastanowię, wydaje mi się, że bardziej nam na tym zależało, mimo tego, że nie zdawaliśmy sobie z tego sprawy.

[źródło i grafika: digitaltrends.com]