[Artykuł sponsorowany]

Planując budowę obiektów małej architektury, często konieczne jest kupienie projektu budowlanego. To samo tyczy się projektu instalacji czy kanalizacji dla domu jednorodzinnego. Koszty powyższych projektów mogą sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych. W Tooba.pl dostaniemy je jednak za darmo przy zakupie projektu domu.

Projekt altany, wiaty garażowej i budynku gospodarczego – za darmo?

Takie darmowe projekty możesz otrzymać do zakupu projektu domu za pośrednictwem firmy Tooba.pl. Spośród poniższych propozycji możesz wybrać 2 projekty – każdy z nich poniżej omawiamy.

  1. Darmowy projekt altany z grillem

Budowa altany to świetny sposób na urozmaicenie architektury ogrodu. Jest przydatna szczególnie wtedy, gdy nie posiadamy rozległego i zadaszonego tarasu. Może być miejscem spotkań, relaksu czy spożywania posiłków. Co więcej, altana może posiadać grill. Wśród darmowych projektów, które można otrzymać w Tooba.pl do zakupu projektu domu, znajdziemy właśnie altanę z grillem wykończonym cegłą klinkierową. Sama altana natomiast wykonana jest w konstrukcji drewnianej. Wybierając darmowy projekt możemy także zdecydować, czy altana ma mieć dach płaski czy dwuspadowy.

  1. Projekt jednostanowiskowej wiaty garażowej

Budowa garażu może pochłonąć nawet 30 tys. zł. Obecnie wielu inwestorów rezygnuje z takiego wydatku na rzecz budowy o wiele tańszej wiaty (koszty budowy to ok. 3-5 tys. zł). Wiata co prawda nie ochroni tak dobrze samochodu, jak garaż, ale jest w stanie dobrze osłonić go przed trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Darmowy projekt wiaty garażowej na jeden samochód, możemy otrzymać kupując projekt domu w Tooba.pl. Projekt tego obiektu posiada pełną dokumentację architektoniczno-konstrukcyjną oraz dwie wersje do wyboru: wiata z dachem płaskim lub klasycznym dwuspadowym. Wiatę zaprojektowano ponadto w konstrukcji drewnianej.

 

  1. Projekt budynku gospodarczego, drewutni i narzędziowni

Budynek gospodarczy jest niezbędny dla dobrej organizacji i zachowania porządku w ogrodzie. Szczególnie, gdy nie posiadamy zbyt wiele miejsca w garażu czy domu, warto zainwestować właśnie w zaplecze gospodarcze w postaci osobnego budynku. Darmowy projekt budynku gospodarczego z Tooba.pl jest tak zaplanowany, aby można było bez trudu przechowywać w nim meble ogrodowe, narzędzia, sprzęt sportowy czy też opał. Projekt jest poza tym tani i szybki w realizacji.

Innym z projektów do wyboru jest projekt narzędziowni. Dom jednorodzinny budujemy nierzadko ze względu na chęć posiadania własnego ogrodu. Ten natomiast wymaga stałej pielęgnacji, co wiąże się z koniecznością zakupu różnego rodzaju narzędzi czy sprzętu (kosiarki czy piły). Wówczas bardzo praktycznym budynkiem dla ich przechowywania okazuje się łatwo dostępna narzędziownia. Projekt tego obiektu zaplanowano w prostej konstrukcji, dlatego jest tani w budowie i łatwy w wykonaniu.

Ostatnim z darmowych projektów małej architektury jest drewutnia – niezwykle przydatna, gdy posiadamy kocioł na paliwo stałe lub coraz bardziej modny kominek. Drewno musi być jednak przechowywane w odpowiedni sposób, aby mogło swobodnie wysychać. Dlatego projekt drewutni z Tooba.pl posiada przewiewną konstrukcję oraz płaski dach, który jest pokryty papą lub gontem bitumicznym.

Darmowe projekty instalacji grzewczej i kanalizacji

Prócz opisanych projektów małej architektury, możemy również otrzymać w gratisie 2 projekty z poniższej listy. Posiadają one pełną dokumentację, która często jest niezbędna dla zakończenia procesu wykończeniowego (projekt instalacji czy kanalizacji). Wśród tej grupy projektów dostępny jest projekt instalacji pompy ciepła, projekt szamba lub oczyszczalni ścieków. Poniżej znajdują się szczegóły.

 

  1. Darmowy projekt instalacji dla pompy ciepła

Pompa ciepła to rozwiązanie bardzo ekologiczne i oszczędne. Roczne koszty użytkowania takiego urządzenia to ok 3800 zł (miesięcznie 317 zł). Dodatkowo pompa ciepła prócz ogrzewania pomieszczeń, może je także chłodzić, co jest dodatkowym atutem. Darmowy projekt instalacji pompy ciepła jest przeznaczony dla domów parterowych. Jest on zgodny z aktualnymi przepisami oraz warunkami producenta.

 

  1. Darmowy projekt kanalizacji dla domu jednorodzinnego

Gdy działka nie posiada dostępu do sieci kanalizacyjnej, inwestor musi zbudować szambo lub przydomową oczyszczalnię ścieków. W Tooba.pl projekty tych instalacji wyglądają następująco.

  • Projekt szamba: zawiera opracowanie dla projektu zbiornika bezodpływowego na ścieki. Zbiornik zaplanowano jako konstrukcję samonośną, co oznacza, że nie wymaga budowy fundamentów i obmurowań. Projekt spełnia wszystkie aktualne wymagania prawne oraz pozytywną opinię Instytutu Ochrony Środowiska.
  • Projekt oczyszczalni ścieków: w opracowaniu przewidziano system oczyszczalni, która korzysta z półnaturalnej technologii utylizacji ścieków. Na oczyszczalnię składa się zbiornik i drenaż rozsączający. Projekt tego obiektu jest zgodny ze wszystkimi obecnymi wymaganiami budowlanymi.

[Artykuł sponsorowany]

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!