Mobilna stacja do badań Google będzie sprawdzała, jak ludzie korzystają z produktów firmy. Zrobi to w dość… dwuznaczny sposób, bo ma zamiar zapraszać do swojego vana. Na razie nie wiadomo czy będzie obiecywać cukierki. 

Według The Associated Press, centrum badań na kółkach wyruszy w podróż po Ameryce w celu „kształtowania przyszłości usług i aplikacji Google”. Istotą jest zwyczajne poznanie większej ilości ludzi korzystających z produktów firmy, aby uzyskać szersze spojrzenie na rynek, które pomoże w określaniu, czego klienci potrzebują i wymagają.

Około pięciuset osób z Kalifornii, Kolorado, Georgii, Nevady, Północnej i Południowej Karoliny, Nowego Jorku i Utah spędzi od 15 do 90 minut w vanie, gdzie, jakkolwiek przerażająco nie będzie to brzmiało, będą poddawani „badaniom” ze strony pracowników Google. Co dostaną w zamian? Między innymi kupony upominkowe Google. AP zapowiada, że w dalszej części roku inicjatywa ta powinna rozszerzyć się na inne państwa.

Cały ten pomysł wciąż wydaje się dziwny, bo informacji gromadzonych drogą cyfrową Google musi mieć od groma, ale skoro tak wielka firma zdecydowała się na taki krok, to jakiś sens musi w tym być i prawdopodobnie poznamy go, kiedy program już się rozpocznie.

[źródło: engadget.com; zdjęcie: wpwizard.pl]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej