WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Zegarek Emvio powie kiedy nasz stres osiąga niebezpieczny poziom

Stres to prawdziwa choroba XXI wieku, która dopada praktycznie każdego. Przyszło nam żyć w czasach, kiedy robimy dużo rzeczy na raz i to w dodatku bardzo szybko. Zegarek Emvio powie nam dokładnie kiedy nasz poziom stresu jest niebezpieczny i w którym momencie powinniśmy zrobić sobie przerwę.

Emvio to prosty i elegancki smartwatch, którego najciekawszą cechą jest powiadamianie nas na bieżąco o poziomie stresu. Wszystko dzięki temu, że zegarek śledzi nasze zmiany w rytmie bicia serca, co pozwala mu zmierzyć poziom napięcia. Urządzenie przenosi również dane do specjalnej aplikacji, połączonej z naszym telefonem, byśmy mogli śledzić które wydarzenia w ciągu dnia wyzwalają najwięcej stresu. Nam samym ciężko czasem dokładnie zmierzyć jak bardzo napięci jesteśmy. Wiemy, że kiedy usłyszymy jakieś nieciekawe wieści od bliskich nam osób,  poziom złego samopoczucia rośnie, ale czasem gdy czujemy się dobrze, również może się okazać, iż wewnętrznie jesteśmy bardzo zestresowani i przydałaby nam się porządna przerwa. 77e7e20230e320390ef98f83f96c7d20_original

Moje obawy budzi jednak sama funkcjonalność zegarka. Mierzenie poziomu stresu to idealna opcja dla tych ludzi, którzy nie dają sobie rady nad nim zapanować, co ostatecznie prowadzi ich do uszczerbku na zdrowiu. Taki gadżet byłby idealny dla psychologów, których pacjenci walczą chociażby ze zbyt dużym napięciem w pracy. Ale kiedy już dowiemy się co dokładnie jest największą przyczyną naszych nerwowych spięć, wówczas korzystanie ze smartwatcha traci sens. Owszem, ma on też czujnik bicia serca, albo tryb fitness, gdzie dowiemy się ile kalorii spaliliśmy. Ale czy takich rzeczy nie posiada również konkurencja? Nie widzę tego wynalazku w zwykłym życiu codziennym i zresztą nie tylko ja tak twierdzę. Emvio ma swoją kampanię na Kickstarterze i póki co wpłaty, których dokonano są niewielkie.

[źródło: engadget.com]