WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Zegarek z motywem Tetrisa za 19 tysięcy dolarów

Romain Jerome, to marka eleganckich zegarków ręcznych. W oferowanych przezeń chronometrach można spotkać motywy z kultowych gier komputerowych, na przykład Pac-Mana i Space Invaders. Ostatni zegarek spod znaku marki nawiązuje do Tetrisa. Co w tym szczególnie wartego uwagi? Kosztuje 19 000 dolarów.

Dlaczego tak drogo? Przede wszystkim – jeśli wierzyć ekspertom – widać, że jest to produkt ekskluzywny, a nie  coś, co można nabyć na stoisku z pamiątkami przy molo. Poza tym na rynek wprowadzone zostanie jedynie 84 egzemplarzy tego zegarka.

zegarek

Warto również zwrócić uwagę na jakość wykonania. Ciężko zauważyć to na zaprezentowanej grafice, ale kolorowe kostki na tarczy zegara to nie tania naklejka, czy pomalowany plastik. Motyw artystyczny wykonany jest bowiem z anodowanego aluminium. Zabarwienie jest związane z cienką warstwą tlenku metalu o zwiększonej odporności na korozję i ścieranie – w przemysłowej obróbce proces ten wykorzystywany jest z myślą o poprawie trwałości powierzchni. Przezroczysta powłoka tlenkowa jest twardsza niż szkło.

Reszta elementów również nie ustępuje pod względem staranności. Logo Tetrisa na tle ceglanego wzoru wygrawerowane zostało przy użyciu lasera. Obudowa czasomierza zrobiona jest z czarnego tytanu – materiału wykorzystywanego w samolotach niewidzialnych dla radaru.

Oczywiście produkt raczej nie jest skierowany dla ludzi, którzy na widok słów „dziewiętnaście tysięcy dolarów” myślą „całkiem niezły samochód”. Tym niemniej, zegarek z pewnością ucieszy każdego biznesmena, który chce by błyskotka na jego nadgarstku wyróżniała się kolorem i młodzieńczą beztroską w „szarym tłumie” Roleksów i Tag Heuersów. Jeśli twój start-up właśnie został nabyty przez Google, albo masowo kupowałeś bitcoiny, zanim gwałtownie zdrożały – jest to zegarek właśnie dla Ciebie!

[źródło: gizmodo.com grafika: Instagram, hqwallbase.com]