WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Zegarki Android od teraz mogą być kontrolowane gestami

Jak myślicie, wiele jeszcze potrzeba, aby przeciętny europejski konsument przekonał się do idei smartwatchów? Czy zdoła tego dokonać nowa cecha tego sprzętu?

Wraz z update’m do 1.4 Marshmallow, urządzenia Android Wear zyskały możliwość wykonywania i prowadzenia połączeń telefonicznych, a także zdolność do odczytywania gestów uruchamiających konkretne funkcje w zegarku.

Pierwsza cecha raczej nie wymaga większego wytłumaczenia – jeżeli jesteś właścicielem zegarka Android z wbudowanym głośnikiem, możesz inicjować lub odbierać połączenia telefoniczne bez konieczności sięgania do kieszeni. Ciekawsze są jednak rozwiązania w kwestii komunikacji z samym smartwatchem: wprowadzona została opcja kontaktowania się z aplikacjami do rozmów, jak Telegram, WhatsApp czy Viber, możemy więc rozkazać telefonowi wysłanie danej wiadomości przy pomocy konkretnej platformy.

W końcu dostajemy też gesty, które wymagają nieco wytłumaczenia. Nie będziemy jeszcze machać do swojego zegarka, ale już – przykładowo – odpowiednie potrząśnięcie ręką da nam np możliwość otwarcia bądź zamknięcia danej aplikacji. Inną z opcji jest choćby przejście do poprzedniego ekranu poprzez odsunięcie ręki od ciała i przekręcenie jej w górę.

Aktualizacja do 1.4 Marshmallow jest najnowszą z serii istotnych zmian wprowadzanych do Android Wear. W przeszłości, za ich pomocą zostało wprowadzone między innymi wsparcie WiFi.

[źródło i grafika: digitaltrends.com]