Bohatera Mega-Man kojarzą zapewne jedynie starsi gracze, którzy pamiętają zawrotne prędkości Internetu rzędu kilkunastu KB/s i czasy, w których panowała SEGA i konsola Atari. Nic więc dziwnego, że Capcom zdecydował się na zagranie na sentymentach złotą figurką Mega-Mana. Przecież młody gracz nie pozwoli sobie na wydatek 16688 funtów, ale ten starszy…

Figurki bohaterów gier wideo spotykają się od dawna z ogromnym zainteresowaniem ze strony kolekcjonerów. Nie ma przecież nic lepszego, jak walczący z gryfem Geralt, lub skaczący Bayek strzelający z łuku na półeczce obok gamingowego stanowiska. Jednak są to figurki, które zdobędziecie za kilka(naście) stów, więc taki Mega-Man za dokładnie 80180 złotych będzie całkiem porządną pozycją do kolekcji. Zwłaszcza że nie tylko przedstawia kultową postać, ale na dodatek została wykonana ze szczerego złota!

Jak więc możemy się spodziewać, figurka nie jest zbyt wielka. Waży prawie 91 gramów (3,2 uncje) i mierzy nie więcej, niż kilka centymetrów. Ostentacyjności złotemu Mega-Manowi nadaje gablotka, która dociera do kupujących w skrzyni (mówimy przecież o 80000 zł! Za taką cenę oczekiwałbym dostawy helikopterem!). Sama gablotka eksponuje figurkę w naprawdę godnym stylu, na który składa się ciemne drewno (lub aluminium), hartowane szkło, czerwona podstawka oraz tabliczka informująca o trzydziestej rocznicy bohatera. Co jednak najważniejsze – złoty Mega-Man trafił już do przedsprzedaży.

Capcom stworzył klawiaturę w stylu maszyny do pisania z okazji Resident Evil 2

Źródło: Eteknix
Zdjęcia: Eteknix

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej