WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Znamy ceny RX 580 i RX 570

O RX 580 i RX 570 pisaliśmy już od pewnego czasu. Najpewniej będą to po prostu podkręcone wersje poprzedników, może zajdą w nich jeszcze pewne małe zmiany. Jednakże do tej pory nie wiedzieliśmy jak sytuacja będzie się miała z ich cenami.

Do sieci wyciekły właśnie screeny z cenami ze sklepów. W tym newsie zaprezentuję Wam jak sytuacja będzie miała się z produktami od Sapphire i MSI.

W przypadku tego pierwszego producenta, zobaczyliśmy także pełną gamę produktów. Wypuści on na rynek 5 kart RX 580, 4 RX 570 oraz 2 RX 550. Ta ostatnia to najprawdopodobniej RX 460. W ofercie będzie on miał wersje NITRO z różnymi konfiguracjami ale także całkiem nową wersję PULSE. Za najdroższą wersje trzeba będzie zapłacić 305 euro, czyli trochę więcej niż za starszą serię.

W przypadku MSI mamy do czynienia z konstrukcjami Gaming X. Za RX 580 trzeba będzie zapłacić 506,99 euro a za RX 570 410,79 Euro. Są to ceny znacznie wyższe niż w przypadku Sapphire. Skąd ta różnica? Nie wiadomo. Z pewnością po premierze ceny się wyrównają bo nie sądzę, aby MSI utrzymało tak ogromną różnicę w cenach.

Źródło: http://www.eteknix.com/