WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Znamy datę premiery ostatniego sezonu Gry o Tron!

Tak jak przypuszczano, w ten weekend HBO w końcu określiło datę premiery ostatniego sezonu Gry o Tron. Do tego celu wykorzystali premierę trzeciego sezonu True Detective. Kiedy więc powrócimy do Westeros?

Na Twitterze HBO opublikowało krótki filmik zawierający datę premiery ostatniego sezonu Gry o Tron. Serial powróci 14 kwietnia. Teraz wszyscy możemy zaznaczyć tę datę w kalendarzach i wyczekiwać jej nadejścia.

Przy okazji, przyjrzyjmy się temu, co wiemy na temat finału Gry o Tron.

Wszyscy oczekujemy, że zobaczymy, kto w końcu Zasiądzie na Żelaznym Tronie. Na polu walki o władzę pozostała Cersei, Tyrion, Jon, Deaderys, Sansa i Arya. Istnieje też nieuniknione zagrożenie w postaci Armii Umarłych, która w poprzednim sezonie przekroczyła Mur. Możliwe więc, że w rezultacie nie będzie żadnego tronu, na którym ktokolwiek mógłby zasiąść.

Według Entertainment Weekly konfrontacja żywych i armii Innych „ma być najdłuższą sekwencją walki, jaką kiedykolwiek stworzono dla telewizji lub filmu”. Według nich sezon rozpocznie się przybyciem Deanerys i jej armii do Winterfell. Dzięki wypuszczonemu przez HBO spotowi wiemy, że dojdzie do spotkania Sansy i Jedynej Prawdziwej Królowej. „Winterfell jest twój, wasza Wysokość” powiedziała Sansa do Matki Smoków.

Znamy datę premiery ostatniego sezonu Gry o Tron

8. sezon liczy 6 odcinków, a każdy z nich otrzymał budżet 15 milionów dolarów. Dyrektor generalny HBO, Richard Plepler, powiedział w wywiadzie, że czuł się, jakby oglądał sześć filmów. Sami twórcy, David Benioff i Daniel Weiss, oświadczyli, że te odcinki muszą być na tyle spektakularne, by godnie zwieńczyć całą opowieść. Obiecali, że nie zawiodą fanów. Cóż, z takim budżetem raczej nie musieli oszczędzać na CGI.

 Sami aktorzy również co nieco podrzucali na temat ostatniego sezonu Gry o Tron. Finał serialu był dla nich ciężki, wiązał się z ogromnym trudem i ciężką pracą. Gdy prace nad nim się zakończyły, wielu z nich się rozpłakało. Z jednej strony cieszyli się, że to już koniec, ale wiedzieli również, że będą tęsknić za tą historią.

Na szczęście zakończenie Gry o Tron nie będzie całkowitym pożegnaniem z Westeros. HBO zebrało już pełną obsadę przynajmniej jednego prequela GoT. Nie ma on na razie tytułu, ale możliwe, że zadebiutuje już w przyszłym roku.

Jeszcze raz przypomnijmy datę premiery ostatniego sezonu Gry o Tron. Szykujcie się na 14 kwietnia.

Czytaj też: Stellan Skarsgard dołącza do obsady Diuny

Źródło: bgr.com