Często kupując karty graficzne znacznie mniejsze niż wersje referencyjne, zastawiacie się czy wraz ze zmniejszeniem rozmiarów nie ucierpiała na tym ich wydajność. Często tak się dzieje, jednakże firma Galax pokazała, że nie musi to być reguła. W sieci pojawił się test jednoslotowej konstrukcji GTX 1070. Jesteście ciekawi jak ona wypadła?

Model Galax GTX 1070 jest jedyną grafiką bazującą na Pascal GP104, która zajmuje jedynie jeden slot. Dzięki temu idealnie sprawdzi się ona w pewnych konfiguracjach, gdzie wykorzystanie większej ilości miejsca jest niemożliwe.

Okazuje się, że nawet tak wąska karta może być wydajniejsza od wersji referencyjnej. Została ona podkręcona o kilka megaherców, co przełożyło się na troszkę lepsze wyniki w testach. Niestety, taka miniaturyzacja posiada wady – grafika pobiera więcej prądu oraz mocniej się nagrzewa. Jednakże są to małe wady w porównaniu do możliwości jej zastosowania. Jak sami widzicie, da się zrobić wąskie konstrukcje, które wydajnością nie będą ustępowały innym grafikom. Pozostali producenci mogą wziąć przykład z firmy Galax.

Źródło: https://videocardz.com/