W ciągu kilku najbliższych miesięcy do sprzedaży na pewno trafią procesory z seriii Cofee Lake. Zapowiada się, że aktualizacja cpu w stosunku do poprzedników będzie ogromna. Intel chce zmienić parę rzeczy. Jedną z nich jest posiadanie przez i7 8700K sześciu rdzeni. Do tej pory nie znaliśmy jeszcze dokładnej specyfikacji, jednakże do sieci wyciekł właśnie screen z cpu-z.

Procesor zostanie wykonany w technologii 14 nm i wykorzystuje architekturę Skylake. Intel zoptymalizował za to projekt i twierdzi, że dla tego samego poboru mocy będzie widoczny 30% wzrost wydajności. Część wzrostu zapewne zostanie osiągnięta dzięki zwiększeniu ilości rdzeni. Wersje procesorów będą posiadały od 4 rdzeni i 8 wątków do 6 rdzeni i 12 wątków.

Zrzut cpu-z dotyczy dokładnie i7 8700K. Procesor posiada 6 rdzeni i 12 wątków oraz pracuje z częstotliwością 3,5 GHz (4,3 GHz w trybie boost). BCLK ustawione zostało na 100 MHz a TDP wynosi 80 W. Na pewno też pojawią się nowe chipsety na podstawkę LGA1151. Procesor zdecydowanie będzie odpowiedzią na Ryzeny, jednakże dopiero zobaczymy, czy będzie to dobra odpowiedź.

Źródło: https://www.eteknix.com/

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej