WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Zobacz wydajnosć R7 1800X w Sniper Elite 4 i SiSoftware Sandra

Ryzen 7 1800X według AMD ma mieć około 9% przewagi nad konkurencyjnym i7 6900K. Ma on także wyprzedzać i7 7700K w wydajności jednego wątku. Póki co były to jednak tylko zapewniania firmy-matki. Do sieci wyciekły w kończy testy z gry- Sniper Elite 4 oraz jeszcze jednego benchmarku.

W końcu mamy także przedstawioną platformę testową. Przy sprawdzaniu wydajności, zostały użyte 8 GB pamięci DDR 2400 MHz firmy Crucial. Za dysk służyła konstrukcja Samsunga o nazwie 850 PRO 512 GB. Grafikami były 2x RX 480 oraz testy zostały wykonane w rozdzielczości 4K. Jak możecie zobaczyć, konstrukcja intela ma przewagę około 12% w tej grze! Wszelkie przypuszczenia, że w grach AMD będzie gorsze od Intela są więc powoli obalane.

Ryzen 7 1800X został także przyłapany w bazie SiSoftware Sandra. Wyniki dotyczą wydajności w multimediach i kryptografii. Oczywiście, należy na nie patrzeć z lekkim przymrużeniem oka, w sumie jak na wszystkie testy syntetyczne.

Wygląda więc na to, że AMD pozamiata także w grach. Powtórzę to już po raz kolejny, ale Intel musi zareagować na to obniżką cen swoich konstrukcji. Dziwi mnie, że do tej pory nie wykonał on żadnego kroku- czyżby nie bał się Ryzenów?

 Źródło: http://wccftech.com/