WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Jak wyglądają nowe Radeony RX 500 od HIS, XFX i Sapphire?

Coraz bardziej zbliżamy się do premiery kart graficznych z serii RX 500. W związku z tym do sieci trafiają zdjęcia produktów od różnych producentów. Dzisiaj chcę Wam pokazać konstrukcje od HIS, XFX oraz Sapphire.

Grafika od HIS nosi nazwę RX 570 IceQ X2. Posiada ona dwa 80 mm wentylatory oraz trzy 6 mm ciepłowody. Co ciekawe karta nie posiada backplate ani diod LED. Zasilana jest z jednego złącza 8 pinowego.

XFX przedstawił modele kart RX 580 i 570. Posiadają one dwa śmigła 80 mm a także pełny backplate. Także zasilane one są z jednego złącza 8 pin. Co ciekawe, design pierwszej z nich przypomina mi trochę serię Strix. Czyżby projektanci XFX na niej się wzorowali? Trochę inaczej wygląda drugi model, który przypomina wyglądem poprzednią serię od XFX.

Sapphire pokazało karty z serii Nitro+ oraz nowej – Pulse. Pierwszy z nich jest bardzo podobny do poprzednich grafik z tej serii. Posiada on dwa wentylatory 90 mm oraz grube, bo aż 8 mm ciepłowody. Grafika zasilana jest z dwóch złączy – 8 pin oraz 6 pin. Model Pulse charakteryzuje się mniejszą konstrukcją oraz tylko jednym 8-pinowym złączem. Podobnie jednak jak poprzednik, wykorzystuje on 90 mm wentylatory. Tym razem ciepłowody mają jednak grubość 6 mm.

Źródło: http://www.eteknix.com/