WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Dźwiękowcy odpowiedzialni za Uncharted 4, odwalili kawał niezłej roboty [Wideo]

Ucharted 4: Kres Złodzieja to ostatnia część sagi opowiadającej o Nathanie Drake’u. Gra została zrobiona przez Naughty Dog, studia znanego ostatnio z gry The Last of Us. Cechą wspólną projektów tego dewelopera jest to, że są one niesamowicie kinowe, nawet bardziej niż inne wysokobudżetowe gry. Z tak ambitnym celem, by jak najbardziej odwzorować rzeczywistość, proces tworzenia dźwięków do takiej gry może być tak trudny, jak samo jej tworzenie.

Nowy, 13-minutowy epizod z Soundworks Collection pokazuje wyszukany proces tworzenia ścieżki dźwiękowej do Uncharted 4. Ten krótki film ukazuje jak ekipa pracowała nad tworzeniem dźwięków pojazdów, broni czy nawet tego jak bohater porusza się przez krzaki. Jeden inżynier dźwięku kupił nawet bicz, podobny do tego, który wykorzystywał Harrison Ford w Indiana Jones.

Dźwięk staje się bardzo istotną częściom gier wideo. W wielu przypadkach może on sprawić, że coś będzie niesamowitym przeżyciem, albo może to zepsuć. Jeśli chodzi o Uncharted 4, zespół przyznaje, że wiele dźwięków może nawet zostać niezauważonych, jednak trzeba przyznać, że jego jakość jest niesamowita.