Nokia, jeszcze przed przejęciem swojego oddziału od urządzeń mobilnych przez Micrososft, pracowała nad własnym smartwatchem, który miał ukazać się równo z Lumią 930 w 2014 roku. Potencjał tego urządzenia mógł zostać wykorzystany pod skrzydłami giganta z Redmond, ale cały projekt został jednak zawieszony w związku z pracami na Microsoft Band. Teraz wreszcie możemy zobaczyć, jaką Nokia miała wizję na własne, „mądre zegarki”.

Nazwa kodowa zegarka to Moonraker i dzięki użytkownikowi serwisu YouTube o ksywce Nokibar, dopiero teraz możemy faktycznie zobaczyć jak to urządzenie działa. Oczywiście nie jest to skończony produkt i mamy do czynienia z prototypem, dlatego nie zobaczymy tu niektórych funkcji, które mogłyby zostać dodane w trakcie cyklu produkcyjnego. Nokia wepchnęła w swój smartwatch podstawowe rzeczy, takie jak powiadomienia, wysyłanie wiadomości czy e-maile. Poza tym do Moonraker trafiły też niektóre funkcje związane z fitnessem w stylu pomiaru kroków, jednakże ich precyzyjność pozostawiała wiele do życzenia, gdy porówna się je do rozwiązań zastosowanych w dzisiejszych zegarkach.

Jeśli chcecie zobaczyć jak smartwatch się prezentuje, to zachęcam do obejrzenia filmiku poniżej. Pod względem designu nie jest to nic ciekawego, ale być może wygląd mógł zostać jeszcze nieco dopracowany, na co Nokia oczywiście nie miała czasu.

źródło: youtube.com | zdjęcie: digitaltrends.com 

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej