W appmarketach znajduje się sporo gier i edukacyjnych quizów o flagach i krajach, dlatego miłośnicy geografii z pewnością mają w czym wybierać. Ostatnio w sklepach możemy znaleźć nowy tytuł od polskiego studia MythicOwl – Geo Flags Academy (Akademia Flag i Państw). Czym aplikacja ta wyróżnia się spośród innych gier tego typu?

Tryb nauki z innowacyjnym algorytmem SuperMemo

Z pewnością jednym z największych wyróżników gry Geo Flags Academy jest tryb nauki, w którym możemy poznawać kolejno flagi państw, ich stolice oraz kontury, zanim przystąpimy do właściwej gry. Każda plansza trybu nauki składa się z flagi bądź konturu oraz czterech podpowiedzi. Jeżeli odpowiedź jest poprawna, latarka zapali się na zielono, w przypadku błędu – na czerwono, zostawiając tylko poprawną odpowiedź. Pod każdą planszą z flagą autorzy aplikacji ukryli ciekawostki o danym państwie, dzięki czemu proces uczenia się jest jeszcze ciekawszy, a my możemy dowiedzieć się więcej. Warto wspomnieć, że w trybie nauki Geo Flags Academy zastosowano innowacyjny algorytm SuperMemo, którego nie ma w żadnej inne grze geograficznej. Dzięki niemu proces uczenia się jest zoptymalizowany i dopasowuje się indywidualnie do każdego gracza. Aplikacja analizuje dotychczasowy przebieg rozgrywki i na podstawie tego prezentuje flagi w takiej kolejności i w takich odstępach, aby gracz jak najszybciej nauczył się flag i państw.

Tryb gry – do trzech razy sztuka

Tryb gry w Geo Flags Academy nie różni się zbyt wiele od trybu nauki – oczywiście poza tym, że możemy dopuścić się tylko dwóch błędów – trzecia pomyłka niestety wiąże się z zakończeniem rozgrywki. Każde poprawnie dopasowane państwo do flagi, stolica do flagi bądź kontur do państwa to dodatkowy punkt, który zliczany jest na tablicy umieszczonej nad flagami. Dodatkową atrakcją Geo Flags Academy jest fakt, że możemy wybrać w niej aż 5 wersji językowych gry – oprócz polskiej mamy wersję angielską, hiszpańską, włoską oraz niemiecką. Jeżeli chcemy zatem przy okazji poszlifować obce słówka, mamy ku temu kolejną sposobność.

 

Rozrywka bez reklam

W Geo Flags Academy nie ma reklam, co już jest dużym plusem oraz wyróżnikiem gry na tle innych produkcji, w których zazwyczaj co rundę musimy zamykać uporczywe reklamy. Pobranie aplikacji jest darmowe, natomiast jeżeli chcemy mieć dostęp do większej ilości pytań w trybie nauki oraz dostęp do trybu gry dla modułu z konturami – musimy wykupić jednorazowy dostęp za kilka złotych. Nie jest to jednak duży koszt za korzystanie z tak bogatej aplikacji, która dostarcza nam bardzo przyjemnej, edukacyjnej rozrywki.