WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Zrób sobie wideo profilowe zamiast zdjęcia na Facebooku!

Facebook cały czas się zmienia i ciężko tego nie zauważyć. Ekipa Marka Zuckenberga wprowadza niewielkie nowinki, dzięki nim korzystanie z serwisu jest na pewno ciekawsze. Nawet zdjęcia profilowe, rzecz praktycznie niezmienna na stronie od wielu lat, doczekały się swojej własnej aktualizacji. Od teraz zamiast zwykłych fotek, można dodawać krótkie filmiki.

Zespół Facebooka widocznie miał już dość wszelakich rodzaju selfie i stwierdził, że trzeba dać ludziom większe pole manewru do udekorowania ich profilu. Od teraz zamiast wrzucać normalne, statyczne zdjęcia, będziemy w stanie opublikować w miejscu swojej „profilówki” krótki filmik, który będzie wyświetlany w sposób podobny do obrazków typu GIF.

Nie wszystkie formaty wideo są obsługiwane, ale nie martwcie się, bowiem materiały niekompatybilne można przerobić przy pomocy aplikacji wykonanych przez osoby trzecie. Poradnik można obejrzeć TUTAJ.

Warto nadmienić, że profilowe filmiki są dostępne póki co jedynie w czymś rodzaju wersji beta. Nie wszyscy użytkownicy mają do nich dostęp, ale masowa publikacja jest już tylko kwestią czasu.

[źródło: digitalspy.com | zdjęcie: androidnow.pl]