Gdy Disney opublikował w końcu trailer kontynuacji Infinity War dał on więcej pytań niż odpowiedzi. Wiadomo było jednak, że Marvel nie ujawni w nim zbyt wiele. Jednak zwiastun Avengers: Endgame w IMAX ujawnia nowe szczegóły.

Zwiatun IMAX jest właściwie identyczny, co poprzednia wersja. Jednak z racji innego współczynnika proporcji obrazu widać na nim nieco więcej. Chodzi tu przede wszystkim o fragment, gdy kobieca dłoń dotyka czyjegoś ramienia. Wiele osób spekulowało, że jest to dłoń Nebuli, która dotyka ramienia Tony’ego Starka. Świadczyłoby to, że Tony jednak nie jest na statku sam, jednak do tej pory nic tego nie potwierdzało. Oczywiście, teraz też nie ma na to dowodów, ale porównanie obydwu scen daje na to nadzieję.

Zobaczcie sami zwiastun Avengers: Endgame w IMAX.

Tutaj porównujemy wygląd kadru ze zwykłej wersji.

Zwiastun Avengers: Endgame w IMAX ujawnia nowe szczegóły

I tej w IMAX.

Zwiastun Avengers: Endgame w IMAX ujawnia nowe szczegóły

Kolorystyka nie daje zobaczyć dokładnie koloru skóry, więc równie dobrze może to być Czarna Wdowa, która dotyka Steve’a Rogersa. Ale  jeśli się przyjrzeć widzimy zarost na policzku tej postaci, a Rogers jest w zwiastunie gładko ogolony. Dlatego opcja ze Starkiem i Nebulą jest bardziej prawdopodobna i optymistyczna. Poza tym, Robert Downey Jr. sam zdradził – Stark w kosmosie nie umrze, bo w Endgame ma zasiąść za kółkiem Audi  e-tron GT.

Widać więc, że zwiastun IMAX ujawnia więcej treści niż normalny. Nie wiadomo, czy było to celowe, czy wynikło tylko ze zmian proporcji obrazu. Znając jednak skrupulatność Marvela, możemy przypuszczać, że to kolejna, subtelna podpowiedź odnośnie fabuły Endgame.

Czytaj też: Recenzja filmu Mary Poppins powraca

Źródło: bgr.com

 

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej