Jake Gyllenhaal pojawi się w najnowszej produkcji Netflixa rozgrywającej się w świecie artystów. Zwiastun horroru Velvet Buzzsaw zapowiada straszne i artystycznie niepokojące widowisko.

Fabuła filmu rozgrywać się będzie w artystycznym świecie pełnym dzieł sztuki. Głównym bohaterem jest krytyk sztuki (Jake Gyllenhaal), który pewnego dnia odkrywa kolekcję obrazów nieznanego artysty. Morf Vandewalt jest tak zafascynowany dziełami sztuki, że wystawia je w swojej galerii. Wkrótce później zaczynają ginąć ludzie, a pierwszym z nich jest sam autor malowideł.

Jak na horror przystało dostajemy tu przeklęte obrazy, które doprowadzają do śmierci bohaterów Velvet Buzzsaw. Pomysł na film jest dość pokręcony, ale przy tym świeży. Dzieła sztuki, które mszczą się na chciwych ludziach.

Zresztą, zobaczcie sami zwiastun horroru Velvet Buzzsaw.

Za kamerą stanął Dan Gilroy, zaś na ekranie, prócz Jake’a Gyllenhaala zobaczymy takich aktorów jak: Zawe Ashton, Rene Russo, Natalia Dyer, Tom Sturridge, Daveed Diggs, Toni Collette, John Malkovich oraz Billy Magnussen.

Velvet Buzzsaw zadebiutuje 27 stycznia podczas festiwalu Sundance. Zaś na Netflixie obejrzymy go kilka dni później, bo już 1 lutego.

Czytaj też: Karen Gillan zagra w Gunpowder Milkshake

Źródło: engadget.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!