Kanał PlayStation udostępnił w serwisie YouTube 26 minutowy zapis rozgrywki z nadchodzącej gry Far Cry 5. Całość przedstawia kluczowe aspekty nadchodzącego dzieła Ubisoftu, o których opowiada dyrektor kreatywny studia.

Na poniższym gameplayu obejrzycie kilka z aktywności, jakie będą nam towarzyszyć podczas przemierzania terenów USA. Największą wagę przywiązano do mechaniki strzelania oraz obecnego arsenału, ale szczegóły dotyczące eksploracji również zostały poruszone. Z pewnością nieodzownym elementem rozgrywki będą liczne podróże samochodami, które umila stacja radiowa z charakterystycznymi oldschoolowymi amerykańskimi kawałkami. Ponadto nie zabrakło pokazówek z wyzwalania placówek z rąk kultystów, pomagania losowo napotkanym postacią i części zadania polegającego na ściganiu uciekinierów.

Dodatkowo w sieci znalazł się nowy zwiastun, który przedstawia styl rozgrywki, jaki znajdziemy w piątej części Far Cry. Ten oczywiście pozostał bez zmian – otwarty świat wypełniony pobocznymi misjami zapełni horda członków wrogiego kultu. Warto również przypomnieć, że premiera Far Cry 5 zaliczyła miesięczne opóźnienie i według dzisiejszych zapewnień odbędzie się 27 marca 2018 roku, a nie 27 lutego.

Źródło: youtube.com