[Notka sponsorowana]

Niewielu jest dziś ludzi, którzy potrafią sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez internetu, telefonu i telewizji. Tzw. media, stanowią okno na świat, dają nam podstawową wiedzę o tym, co się wokół nas dzieje i zapewniają możliwość swobodnej komunikacji między nami. Rynek pełen jest ofert dotyczących stałej współpracy. Jedne są mniej, inne bardziej korzystne. Sprawdźmy, czym kierować się podczas wyboru usługodawcy.

Internet
Jeżeli poszukujemy dostawcy, który zapewni nam stały internet powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Najważniejszym czynnikiem, który powinniśmy rozważyć przy wyborze dostawcy, jest limit transferu. To kluczowy aspekt udanego korzystania z internetu. Limit transferu oznacza ilość możliwych wykonanych połączeń w ciągu miesiąca rozliczeniowego. W przypadku przekroczenia limitu, operator drastycznie zaniża prędkość łącza, przez co, korzystanie z internetu staje się niemal niemożliwe. Jeżeli zamierzamy bezproblemowo korzystać z sieci, wybierajmy oferty, w których limit nie jest mniejszy jak 15GB. Na rynku co jest coraz więcej ofert, które nie posiadają limitów transferowych. Tego typu oferty są najbardziej korzystne.

Drugim aspektem jest prędkość łącza. Minimalna prędkość umożliwiająca swobodne korzystanie ze stron, nie powinna być mniejsza jak 10 Mb/s. Zastanów się jednak, w jaki sposób chcesz wykorzystywać swój internet. Obecnie, rzadko kiedy ograniczamy się jedynie do swobodnego przeglądania sieci. Jeżeli zamierzasz ściągać pliki lub np. oglądać filmy online, nie wybieraj łączą o prędkości mniejszej jak 50 Mb/s.

Niezawodność to kolejny czynnik, na który warto zwrócić uwagę. Są dostawcy, którzy bardzo często mają przerwy w dostawie, co może być bardzo uciążliwe, a nierzadko krzyżować plany. Sprawdzaj opinie o dostawcach pod kątem niezawodności w dostawach.

Telefon
Równie duży wybór istnieje na rynku telefonii komórkowej. Aspektami, na które powinniśmy zwracać szczególną uwagę przy wyborze abonamentu są przede wszystkim dodatkowe pakiety zawarte w cenie usługi. Zazwyczaj dotyczą one limitów darmowych rozmów lub ilości bezpłatnych smsów. Niektóre abonamenty w ramach swojej opłaty przewidują prawo do korzystania np. z 200 minut połączeń, przekroczenie tej ilości będzie skutkowało naliczeniem dodatkowej opłaty. Jednak coraz więcej usługodawców oferuje abonamenty bez limitu połączeń.

Telewizja 
Wybierając dostawcę telewizji, powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim na ilość dostępnych kanałów oraz to, jakie to są stacje. Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego dostawcy, określmy co lubimy oglądać, jakie stacje będą nam potrzebne i pod tym kątem wybierajmy najlepszą dla nas ofertę.

Daj sobie pomóc
Samodzielne przeszukiwanie ofert w internecie potrafi być nużące ze względu na naprawdę szeroki wachlarz możliwości i dużą ilość dostawców. Istnieje jednak wiele portali, które oferują pomoc w przeszukiwaniu ofert. Skupiają one niemal wszystkie zebrane oferty na swojej stronie, a użytkownik może je filtrować wg. swoich upodobań. Przykładem takiej strony jest Pan Wybierak, na którym znajdziesz wiele ofert z Twojej okolicy. Takie rozwiązania z pewnością pozwolą Ci na znaczne zaoszczędzenie czasu i pieniędzy.

[Notka sponsorowana]