HP Spectre x360 to idealny laptop dla kobiety

Akcja partnerska

Czy kobiecy laptop musi być różowy? W żadnym wypadku. HP Spectre x360 pokazuje, że może być mały, zgrabny, piękny i do bólu elegancki. Oraz piekielnie wydajny. A że zbliża się Dzień Kobiet…

Laptop dla kobiety, czyli… jaki?

Zbliża się Dzień Kobiet, a z tej okazji warto postanowiliśmy zastanowić się nad idealnym laptopem dla kobiet. Jaki powinien być? Z ciekawości wpisałem to hasło w Google. Wyniki były dosyć stereotypowe. Królowały wśród nich laptopy kolorowe, małe i bardzo tanie. Żeby nie powiedzieć budżetowe i tandetne. Tylko czy faktycznie laptop dla kobiety musi sprowadzać się do kolorowej obudowy?

Myślę, że niekoniecznie. A nawet zdecydowanie nie powinien. Można przecież znaleźć sprzęt, który będzie dobrze wyglądać, dobrze działać, a jednocześnie stanie się prawdziwą ozdobą. Nie będąc przy tym zwykłą błyskotką.

HP Spectre x360 dosłownie zachwyca

W ciągu roku w domu przewija się u nas sporo różnych laptopów. Ich widok po pewnym czasie powszechnieje. A rozpakowanie paczki kończy się pytaniem – Co to? Laptop? No fajny.

Ale kiedy zamiast tego pada pytanie – Na jak długo przyjechał? Będę go mogła wziąć do pracy?! to wiedz, że coś się dzieje. Dokładnie tak było w przypadku HP Spectre x360.

Laptop jest nie tylko jednym z najładniejszych na rynku, ale to również najładniejszy Spectre jaki widziałem. To istna perfekcja. Znakiem rozpoznawczym całej serii są ścięte rogi obudowy, których nie zabrakło też tym razem.

Już tylko ten element jest szalenie efektowny. Tutaj dodatkowo potęguje go wcięcie biegnące wzdłuż zamkniętej klapy dookoła całej obudowy. Perfekcyjnie docięte krawędzie potrafią wywołać opad szczęki. Mają też aspekt praktyczny – w szczelinę idealnie wpasowuje się rysik, który jest dołączany do zestawu.

Całość jest wykonana z aluminium. Laptop jest bardzo solidnie zbudowany i perfekcyjnie spasowany. A przy tym zachowujący wymiary zbliżone do kartki A4 i jest lekki. Jego masa to skromne 1,34 kg.

Dotykowy ekran o proporcjach 3:2 to najlepszy wybór do pracy

Zastanawiam się, czy są jakieś badania potwierdzające tę tezę, ale dotykanie ekranu to zdecydowanie ulubiona metoda obsługiwania laptopa przez kobiety. Tak przynajmniej wynika z moich obserwacji. Szczególnie, jeśli Pani wcześniej miała do czynienia z takim rozwiązanie. Wówczas z pominięciem touchpada ręka od razu ląduje na ekranie.

Tutaj kłania się HP Spectre x360, który takowy ekran posiada. Jest on chroniony szkłem i ma błyszczącą powłokę. W związku z czym, działanie dotyku jest praktycznie identyczne jak w smartfonie. A z pomocą w razie potrzeby zawsze przychodzi rysik.

Kolejną, nie mniejszą zaletą ekranu, są proporcje 3:2. Oznacza to, że bliżej mu do kwadratu niż podłużnego prostokąta i kinowych proporcjach 16:9. Co nam to daje? To zdecydowanie najlepsze proporcje do pracy. Ekran mieści dzięki temu więcej tekstu, tabelek, czy treści dokumentów. Jak również większe części stron internetowych.

HP Spectre x360 obraca się o 360 stopni

HP Spectre x360 to laptop konwertowalny. To oznacza, że jego ekran można ustawić w dowolnej pozycji w zakresie 360 stopni. Kobiety potrafią to docenić.

Drogie Panie, piszę to ze szczerym podziwem, potraficie korzystać z laptopów w różnych ekwilibrystycznych pozycjach. Siedzących, pół, czy nawet ćwierć-leżących… A ten ekran można dopasować do każdej z nich.

Spectre x360 może być klasycznym laptopem. Może być szkicownikiem lub deską kreślarską z ekranem ustawionym na płasko, jak również tabletem. Albo też tzw. namiotem, co świetnie sprawdza się nie tylko w trakcie oglądania filmów.

Wyposażenie premium. Takiego jeszcze nie spotkałem

Dodatki, jakie dostajemy wraz z HP Spectre x360 robią nie mniejsze wrażenie niż sam laptop. Mowa o trzech rzeczach – rysiku, ładowarce oraz pokrowcu. Nie widziałem jeszcze tak dobrej jakości akcesoriów dodawanych do zestawu z laptopem.

Rysik jest metalowy, ładowany przez port USB-C oraz w zestawie znajdziemy wymienne, gumowe końcówki. Ładowarka jest niewielka, z końcówką USB-C, a jej największą zaletą jest kabel w oplocie. Bardzo solidny, ale też bardzo efektownie wyglądający.

Na deser mamy skórzany pokrowiec. Świetnie wykonany, miły w dotyku i może to banał, ale pachnący skórą.

HP Spectre x360 to wydajna bestia

Żeby nie było, że laptop dla kobiety ma tylko wyglądać. Wiemy już, że Spectre x360 jest piękny oraz ma bardzo ładny i użyteczny ekran. Ale warto też wspomnieć o podzespołach.

Do dyspozycji mamy wydajne procesory Intela 11. generacji (Core i5 lub i7), każdy w zestawie z kartą graficzną Intel Iris Xe. Pliki przechowany na szybkim dysku SSD i tutaj mamy wybór od 1 TB lub 2 TB. Miejsca nie powinno nikomu zabraknąć.

Łączność bezprzewodową zapewnia najszybszy obecnie standard Wi-Fi 6, a przewodową dwa porty USB-C z obsługą Thunderbolt 4 oraz jeden pełnowymiarowy port USB-A. Na deser zostaje czytnik kart pamięci microSD.

HP Spectre x360 to wygodne pisanie i bezpieczeństwo

Klawiatura w HP Spectre x360 jest bardzo wygodna. Przyciski są duże, mają niski skok, wciskają się bardzo miękko z ciepło brzmiącym kliknięciem. Laptop jest dostępny z klawiaturą podświetlaną na biało, co bardzo dobrze sprawdza się w ciemnym otoczeniu.

Laptop dba też do nasze bezpieczeństwo. Do dyspozycji mamy czytnik linii papilarnych oraz kamerę z podczerwienią.

Dodatkowo jej obiektyw można zasłonić. Mamy tutaj fizyczną przysłonę. Wystarczy wcisnąć guzik na klawiaturze, a kamera zostaje zasłonięta.

HP Spectre x360 to świetny sprzęt nie tylko dla kobiety

Piękny, świetnie wykonany, wydajny i wygodny – wszystkie te cechy łączy HP Spectre x360. To bardzo wygodne narzędzie do pracy, nauki i zabawy. Jak również, powiedzmy sobie wprost, pokazania się. To laptop z gatunku tych, obok których nie można przejść obojętnie. Bez względu na to, gdzie się z nim pokażemy, zrobi ogromne wrażenie na każdej osobie.

Choć mówimy tutaj o laptopie głównie dla kobiet, to nie tylko one będą z niego zadowolone. Nie będę ukrywać, sam chętnie bym taki sprzęt przytulił. A co! W końcu facet też lubi mieć ładnego laptopa. A że przy okazji można na nim wygodnie pracować – czego chcieć więcej!?

Materiał powstał we współpracy z firmą HP na podstawie własnych doświadczeń autora