Reklama
aplikuj.pl

Lenovo IdeaPad Flex 5. Szukamy komputera do zdalnej edukacji

Akcja partnerska

Komputer do zdalnej edukacji powinien spełniać kilka warunków. Musi to być sprzęt solidny, wydajny, oferujący rozwiązania ułatwiające naukę, względnie kompaktowy oraz przede wszystkim przystępny cenowo. Czy każdy z tych punktów spełnia Lenovo IdeaPad Flex 5? Sprawdźmy.

IdeaPad Flex 5 to kompromis wygody i wymiarów

Lenovo IdeaPad Flex 5 laptop do zdalnej nauki

Wybierając laptop do zdalnej nauki warto mieć na uwadze fakt, że kiedyś edukacja z domu dobiegnie końca. Dlatego też dobrze jest wybrać sprzęt, który dzisiaj zapewni nam wygodę pracy stacjonarnej w domu, ale w przyszłości bez problemu spakujemy go do torby lub plecaka i zabierzemy do szkoły lub na uczelnię.

Decydując się na IdeaPada Flex 5 w wersji z ekranem 15,6 cala dostajemy idealny kompromis. To przekątna, która pozwoli nam wygodnie uruchomić obok siebie co najmniej dwa okna różnych programów. A jeśli to za mało to za pośrednictwem gniazda HDMI podłączymy do laptopa dodatkowy ekran. W formie klasycznego monitora lub nawet telewizora. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się podczas nauki online, kiedy na jednym ekranie słuchamy lekcji lub wykładu a na drugim wykonujemy omawiane zadanie.  

Lenovo IdeaPad Flex 5 laptop do zdalnej nauki

Ekran otaczają cienkie ramki, a obudowa laptopa waży niewiele ponad 2 kg. To połączenie pozwala wygodnie go przenosić bez konieczności przeciążania pleców. Stosunkowo niewielka masa nie jest wynikiem kompromisów w kwestii wykonania. Obudowa laptopa jest wykonana z solidnego i wytrzymałego aluminium.

A jeśli już mówimy o wygodzie, , IdeaPad Flex 5 podobnie jak inne laptopy Lenovo, oferuje bardzo wygodną i podświetlaną klawiaturę. Pisanie na niej jest nie tylko szybkie, ale też nie męczy nawet podczas wielogodzinnego wpisywania kolejnych zdań.

Wydajność laptopa to podstawa

Lenovo IdeaPad Flex 5 laptop do zdalnej nauki

IdeaPad Flex 5 jest dostępny w wariantach z procesorami do Intel Core 10. generacji, do 16 GB pamięci RAM oraz dyskiem SSD o pojemności do 1 TB. Takie połączenie gwarantuje odpowiednią wydajność praktycznie przez cały czas.

Kupując laptop do nauki warto pamiętać o sporej ilości pamięci RAM. Dzięki temu będziemy mogli bez przeszkód mieć otwartą platformę edukacyjną, przeglądarkę z nawet kilkunastoma otwartymi kartami i oknami, a także dodatkowe okna z notatkami, zdjęciami, czy arkuszem kalkulacyjnym. To wszystko jest sporym obciążeniem dla komputera, ale nie stanowi żadnej przeszkody dla IdeaPada Flex 5. Dodatkowo bateria w laptopie w zależności o ekranu (FHD lub UHD) pozwala na 7 do 10 godzin intensywnej pracy, a technologia Rapid Charge naładuje akumulator w 15 min, aby korzystać  z komputera przez kolejne 2 godziny zajęć lub wykładów.

Dotykowy ekran IdeaPad Flex 5 znacznie ułatwia naukę

Lenovo IdeaPad Flex 5 laptop do zdalnej nauki

IdeaPad Flex 5 jest wyposażony w dotykowy ekran, który można obsługiwać palcem lub pisać na jego powierzchni za pomocą rysika. To w połączeniu z konwertowalną konstrukcją otwiera nam wiele nowych możliwości. Wystarczy obrócić zawias ekranu o 360 stopni i laptop zmienia się w tablet lub duży notatnik.

Sam od lat korzystam z laptopów z dotykowym ekranem i jest to bardzo duże ułatwienie. Nawet samo przewijanie treści, takich jak długie dokumenty, jest w przypadku dotykowego panelu o wiele wygodniejsze.

Lenovo IdeaPad Flex 5 laptop do zdalnej nauki

Możliwość pisania na ekranie pozwala choćby na rozwiązywania zadań z chemii, fizyki, matematyki, czy nawet geografii. Nie trzeba już ich drukować, uzupełniać, a następnie skanować i wysyłać do sprawdzenia. Bez względu na to, czy z laptopa korzysta uczeń czy nauczyciel. Wszystko można robić na ekranie za pomocą rysika i cały proces rozwiązywania i sprawdzania zadań pozostawić wyłącznie z sferze cyfrowej. To oszczędność czasu, papieru, a co za tym idzie, również pieniędzy.

Nie bez znaczenia jest też wysoka rozdzielczość ekranu, która w 15-calowym wariancie IdeaPada Flex 5 wynosi 3840 x 2160 pikseli. Im wyższa rozdzielczość wyświetlacza, tym precyzyjniej możemy pisać po jego powierzchni.

Lenovo IdeaPad Flex 5 laptop do zdalnej nauki

Na tym możliwości laptopa ułatwiające zdalną edukację się nie kończą. Na wyposażeniu nie zabrakło kamery z fizyczną przesłoną. Wystarczy ją przesunąć, aby zakryć obraz. Za szybką transmisję danych odpowiada moduł Wi-Fi w najnowszym dostępnie standardzie Wi-Fi 6. To gwarantuje możliwość szybkiego przesyłania danych oraz dobrą jakość transmisji podczas wideorozmów. A jeśli mamy już dość pisania lub szukania informacji, możemy skorzystać z pomocy asystenta głosowego Amazon Alexa.

Lenovo IdeaPad Flex 5 nie zrujnuje naszego portfela

Lenovo IdeaPad Flex 5 laptop do zdalnej nauki

W dzisiejszych czasach cena laptopa do zdalnej edukacji jest nie mniej ważna niż jego możliwości oraz wygoda użytkowania. IdeaPad Flex 5 jest w stanie połączyć wszystkie te cechy.

Ceny laptopa zaczynają się, w zależności od wersji, od 3 499 zł. To cena, przy której śmiało można go uznać za bardzo dobry wybór w kategorii cena/jakość.

Materiał powstał we współpracy z firmą Lenovo.