WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

10 lat Minecrafta – fani świętują urodziny gry

Fani świętują 10 lat Minecrafta. Gracze dzielą się swoją twórczością i wspominają dawne czasy.

Minecraft ma już dziesięć lat. Fani i twórcy dzielą się z tej okazji swoimi wspomnieniami z gry i przygotowują przeróżne fanowskie dzieła. Co przygotowali autorzy? Okazuje się, że w samej grze, gdy zdecydujemy się zrobić tort, to na pojawi się na nim „10”.

Czytaj też: Gracze Jurassic World Evolution skaczą z radości, bo dostaną skały

Jeden z graczy podzielił sie listem, który wysłał do twórców gry, gdy miał dziewięć lat. Otrzymał on odpowiedź, którą trzyma do dzisiaj.

In honor of this wonderful game I wanted to post Jeb_’s response to a letter I sent him when I was in 5th grade about 9 years ago! from Minecraft

Niektórzy gracze wpadli na pomysł jak sprawić, aby nasze postaci stale nosiły ze sobą tort. Nowy skin umożliwia nam zabawę w taki właśnie sposób. Głowa stała sie tortem, a ręce obrócono i gotowe!

Nie brakuje również fanartów!

Pamiętacie jak wyglądał Wasz pierwszy domek w Minecrafcie? Jeśli mnie pamięć nie myli, to moje pierwsze schronienie było dirtem ułożonym wokół postaci. Żadnych drzwi, okien – tylko ziemia, która pozwalała przetrwać przerażającą noc. Okazuje się, że niektórzy na dyskach twardych komputerów dalej mają zdjęcia swoich pierwszych domków!

A Wy? Macie jakieś wspomnienia z grą, która podbiła serca milionów graczy? A może nigdy ona do Was nie trafiała?

Czytaj też: Tropico 6 i Mutant Year Zero w Origin Access

Źródło: kotaku.com