Pierwszy taki model na świecie. 165-calowy telewizor M1 z technologią MicroLED

165-calowy telewizor M1 z MicroLED,telewizor M1

W pierwszym takim na świecie telewizorze M1 od austriackiej luksusowej marki C Seed można się zakochać i to nie tylko z błahych mrzonek. ż

Telewizor M1 od C Seed

M1 przyjmuje postać telewizora do użytku wewnątrz, który w chwilach, kiedy jest niepotrzebny, sprowadza się do “prostopadłościanu”. Ten dopiero po aktywacji rozkłada swoje panele MicroLED dla 165-calowego wyświetlacza w jakości 4K UHD, choć firma oferuje również inne możliwości instalacji.

Zamiast matrycy LED, którą można znaleźć w wielu konwencjonalnych telewizorach z dużym ekranem, firma C Seed wyposażyła telewizor M1 w wyświetlacz MicroLED. Ten składa się z szeregu malutkich diod LED RGB, które świecą indywidualnie dla lepszej rozdzielczości, koloru, jasności i kontrastu.

Firma twierdzi, że jej technologia przetwarzania wideo „tworzy realistyczne obrazy z 16-bitową głębią przetwarzania kolorów na kolor oraz zaawansowanym przetwarzaniem HDR i HDR10+, które zapewniają doskonałe wrażenia wizualne”. Rama z aluminium klasy lotniczej, w której znajduje się wyświetlacz, jest również domem dla zintegrowanego systemu głośników 2.1.

Kosztujący 400000$ telewizor M1 dodatkowo oferuje wyświetlanie 64 miliardów kolorów, częstotliwość odświeżania rzędu 1,92 kHz, jasność na poziomie 1000 nitów i współczynnik kontrastu 30000:1.