Reklama
aplikuj.pl

192 Mpx aparat Xiaomi ponoć powstaje. Co już wiadomo?

192 Mpx aparat Xiaomi

Oczywiście liczba Mpx, to żaden wyznacznik tego, jak świetnie aparat będzie strzelał fotki. Ma co do tego wiele wspólnego, ale nie bez powodu lustrzanki jeszcze nie wyginęły. Wiele rozbija się tutaj o fizyczny rozmiar matrycy, ale dziś nie o tym. Dziś o tym, że może powstawać właśnie 192 Mpx aparat Xiaomi.

192 Mpx aparat Xiaomi oraz nowy układ „Snapdragon 895”

Jak na razie Xiaomi stworzyło smartfony oferujące najwyższą rozdzielczość aparatu na poziomie 108 Mpx. Najnowszy smartfon Xiaomi ponoć przebije ich swoim aparatem o rozdzielczości 192 Mpx oraz topowym układem Snapdragon 895 (to nieoficjalna nazwa), który ma być następcą Snapdragona 888.

Czytaj też: Nikon Z fc: retro-aparat debiutuje wraz z nowymi obiektywami

Mogliśmy słyszeć o nim już jakiś czas temu, dlatego wiemy, że zostanie on wyprodukowany w 4 nm procesie technologicznym i będzie występował ze zintegrowanym modemem Qualcomm X65 5G (bezprzewodowa prędkość pobierania wynosi do 10 Gb/s). Oprócz tego w chipsecie Snapdragon 895 znajdzie się procesor Kryo 780 (oparty na nowej architekturze ARMv9), układ graficzny Adreno 730 oraz ISP Spectra 680, odpowiedzialny za przetwarzanie obrazu.

Smartfon nie będzie prawdopodobnie wyposażony w aparat ukryty pod wyświetlaczem. Osoba, która słynie z ujawniana przedpremierowych informacji, udostępniła bowiem na Digital Chat Station post, z którego wynika, że model ten otrzyma mocno zakrzywiony ekran z pojedynczym aparatem w formie „dziurki”.

Co wiemy jednak o jego aparacie umieszczonym na tylnym panelu? Jedynie tyle, że choć matryca zaoferuje 192 Mpx rozdzielczość, to ta w ramach szesnastokrotnego łączenia pikseli będzie sprowadzać się do 12 Mpx zdjęć. Z kolei w przypadku powiększania można zakładać świetną jakość do czterokrotnego cyfrowego zoomu.

Czytaj też: Canon RF 14-35mm F/4 IS USM – tak szeroko jeszcze nie było

Nie wiemy, do jakiej serii może należeć nowy smartfon Xiaomi, ani kiedy się go spodziewać. Możemy jednak przypuszczać, że w tym roku nie doczekamy się jego oficjalnej prezentacji, dlatego pozostaje nam jedynie czekać na najnowsze informacje z nim związane.