Reklama
aplikuj.pl

2 ciekawe narzędzia, które pomogą Ci wygrać w gry typu Scrabble

kobieta przed komputerem

Gry planszowe to świetna rozrywka na długie, jesienne wieczory – spędzane zarówno z rodziną, jak i ze znajomymi. Taka forma rozrywki pomaga miło spędzić czas, jednak czasem oprócz fajnej zabawy chcemy także poczuć rywalizację i zwyciężyć. Jedną z najczęściej wybieranych gier planszowych są Scrabble, czyli prosta gra słowna, polegająca na tworzeniu wyrazów. Sprawdź, jakie narzędzia mogą pomóc Ci w przechyleniu szali zwycięstwa na swoją stronę.

1. Generator słów

Jeśli zastanawiasz się, jak wygrać ze znajomymi w Scrabble, to koniecznie musisz zapoznać się z internetowymi narzędziami, które pomagają w ułatwieniu rozgrywki. Scrabble to gra, w której nowe słowa tworzone są na bazie posiadanych liter – i dokładane do tych, które już znajdują się na planszy. Zwycięzcą rozgrywki zostaje ta osoba, która zdobędzie najwięcej punktów – punkty przypisane są osobno do każdej litery. Układając słowa z liter, należy pamiętać o tym, że najbardziej poszukiwane są krótkie wyrazy, które można dołączyć do pozostałych, ułożonych już na planszy – wówczas zdobywa się dużą liczbę punktów, nie wykorzystując przy tym zbyt wielu liter.

Czasem ciężko jest ułożyć wyraz z wylosowanych kafelków – co może być kwestią chwilowej nieuwagi, zdenerwowania lub po prostu zbioru dość trudnych do zestawienia liter. Wówczas możesz skorzystać z pomocy narzędzi internetowych, które dostępne są w sieci zupełnie za darmo. Jednym z takich narzędzi jest np. generator słów. Działanie takie programu jest niezwykle proste, albowiem działa on na zasadzie wyszukiwarki. Oznacza to, że wystarczy wpisać posiadane litery, w dowolnej kolejności, a strona wyszuka i wyświetli wszystkie wyrazy, które są możliwe do utworzenia na ich podstawie. Kiedy bardzo angażujesz się w grę, możesz także skorzystać z bardziej zaawansowanej wyszukiwarki słownej – to rozwiązanie jest niezwykle pomocne, jeśli jesteś zainteresowany np. anagramami.

gra typu scrabble

2. Słownik anagramów i anagramy

Jeśli chcesz zostać mistrzem gry w Scrabble, to koniecznie powinieneś zapoznać się z pojęciem anagramu. Nie jest tajemnicą, że wszelkiego rodzaju ćwiczenia i gry umysłowe pomagają w rozwijaniu umysłu. Zarówno przy rozwiązywaniu krzyżówek, jak i przy tworzeniu anagramów możesz ćwiczyć swoje umiejętności umysłowe i rozwijać pamięć. Anagram jest to nowe słowo, utworzone poprzez przestawianie liter w słowie wyjściowym. Układanie liter w grze w Scrabble to praktycznie to samo co tworzenie anagramów, ponieważ w grze masz przed sobą część liter, z których składa się poszukiwany wyraz.

Ponadto, do istniejących wyrazów dodaje się nowe litery – tworząc w ten sposób zupełnie nowe słowa. Podobnie jest w przypadku układania anagramów – widzisz litery, z których składa się pierwotne słowo, i układasz przy ich pomocy nowe wyrazy – im więcej ich tworzysz, i im są dłuższe, tym lepiej i ciekawiej. Jeśli chcesz wygrać grę w Scrabble, to poćwicz tworzenie anagramów, lub skorzystaj ze stron, które pomagają w ich tworzeniu. Wystarczy, że w odpowiednim polu na stronie wpiszesz wylosowane przez siebie litery, a program wyszuka wszystkie wyrazy, które można stworzyć przy ich użyciu. Zazwyczaj słowa podzielone są pod względem długości, w związku z czym możesz zapoznać się zarówno z bardzo długimi przykładami, jak i z tymi nieco krótszymi – które zdecydowanie łatwiej zapamiętać.

Artykuł sponsorowany przygotowany przez firmę iFree.