WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

300 pizz na godzinę, czyli robot firmy Picnic na targach CES 2020

Jeśli wybieracie się na targi CES 2020 trwające od 7 do 10 stycznia, to nie omieszkajcie nie odwiedzić stoiska firmy Centerplate.

Technologiczne targi CES zawsze dostarczają nam świetny wgląd na to, w jakim kierunku zmierza technologia i co nowego przygotowują innowacyjne firmy. Wiecie – wszystko w myśl ułatwiania naszego życia. W nadchodzącej edycji w Las Vegas Convention Center pojawi się jednak coś naprawdę specjalnego, bo dotyczącego pizzy!

Firma Centerplate świadcząca usługi gastronomiczne na żywo zdecydowała się na małą współpracę z firmą Picnic z siedzibą w Seattle, aby ta zapewniła zautomatyzowany system tworzenia pizz. Innymi słowy, po prostu robota, który w ciągu godziny wyprodukuje do 300 12-calowych pizz.

robot do pizzy, automat pizz, Picnic pizza, CES 2020 pizza

Ten system żywności Picnic został pierwotnie opracowany do produkcji pizzy na zamówienie na dużą skalę i doczekał się już testu na stadionie T-Mobile Park w Seattle w październiku tego roku. Jest modułowy, nie zajmuje dużo miejsca i wykorzystuje formę sztucznej inteligencji, aby dostosować się do swoich zadań i ustawień.

Według Picnic jest również przeznaczony do przygotowywania innych rodzajów żywności, w tym bułek, kanapek, czy tortilli.

ŹRÓDŁO: New Atlas