Reklama

Ile pieniędzy przyznano już w ramach 300 plus?

Szkoła z TVP wpadki, lekcje w telewizji, Korki tv gdzie obejrzeć, Korki tv w TVN, korki tv koronawirus, telewizja koronawirus szkoła

Od początku sierpnia można już składać wnioski o świadczenia z programu Dobry Start, przyznawane na każde uczące się w szkole dziecko do 20 roku życia. Pojawiły się już pierwsze dane na temat rozdanych środków.

Dobry Start to program, który ma za zadanie wspierać rozpoczynających nowy rok szkolny uczniów. 300 zł od państwa ma pomóc rodzicom wyposażyć dzieci we wszystkie niezbędne do nauki przybory. Świadczenie jest przyznawane na każde uczące się w szkole dziecko do 20 roku życia lub w przypadku uczniów niepełnosprawnych do 24 roku życia. Dobry Start obejmuje również uczniów szkół policealnych i szkół dla dorosłych.

Czytaj też: Koronawirus a otwarcie szkół. Pojawiły się pozytywne wieści

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg tłumaczy, że świadczenie Dobry Start ma pomóc w rodzicom w przygotowaniu odpowiedniej wyprawki, bo bez względu na dochody rodziny każde dziecko musi mieć kupione odpowiednie przybory do szkoły. Jest to świadczenie jednorazowe, a wnioski można składać od początku sierpnia zarówno drogą tradycyjną, pocztą lub elektronicznie. Do tego celu można wykorzystać portal empatia.mpips.gov.pl, portal ZUS-u PUE i kanały bankowości elektronicznej.

Ile wypłacono już pieniędzy na 300 plus?

Jak podaje portal Buisness Insider do tej pory wypłacono już 840 mln złotych z tytuły programu Dobry Start. Oznacza to, że przyznano już świadczenia dla 2,8 mln dzieci z 4,5 mln polskich uczniów, którzy we wrześniu rozpoczną nowy rok szkolny.

Czas na wysłanie wniosków jest do 30 listopada, jednak te złożone do końca sierpnia mają gwarancję wypłaty świadczenia nie później, niż do 30 września. Jeśli wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach pieniądze zostaną wypłacone w ciągu dwóch miesięcy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News