WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

30000$ za książkę o Ferrari w replice 12-cylindrowego silnika

Lubicie wspierać swoją ulubioną markę? W przypadku firmy Ferrari okazję ku temu macie nie tylko w przypadku samochodów, ale również przedmiotów kolekcjonerskich. Te zdecydowała się właśnie wydać w formie 1947 kopii specjalnych książek w gablotkach i dodatkowo 250 edycji artystycznych. Wszystko przez  rocznice założenia w 1947 roku. Ich cena jest raczej wygórowana, bo wynosi kolejno 6000$ i 30000$.

Wszystko zależy od tego, na jaką wersję się zdecydujecie. Jedna (ta droższa) jest pełnowymiarowym meblem zaprojektowanym przez Marca Newsona, która przypomina wielkością tradycyjne stoliki kawowe. Przy ich produkcji wykorzystano chromowaną stal oraz aluminium. Ten pierwszy materiał znajdziemy na przedłużeniach cylindrów, które pełnią funkcję zwyczajnych nóg całości. Aluminium zaś wykorzystano przy tworzeniu gablotki wzorowanej na 12-cylindrowym silniku. Połączenie srebra i czerwieni było więc obowiązkowe.

Tutaj do gry wchodzą wspomniane warianty. Tego za 30000$ można nazwać wersją pełnoprawną, ponieważ posiada zarówno rozkładaną gablotkę, jak i jej cztery chromowane nóżki. W tej znajduje się ręcznie szyta 514-stronicowa książka przedstawiająca historię firmy z oryginalnym podpisem Piero Ferrariego, Johna Elkanna i Sergio Marchionne. Wariant za 6000$ jest pozbawiony wspomnianych nóżek i podpisu Elkanna i Marchionnego.

Jak samochody Ferrari będą wyglądać za 25 lat?

Źródło: CNN
Zdjęcia: CNN