WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

4-Mation, to interaktywny Zoetrop w 3D który szturmem podbił Kickstartera

Momentami niektórych rzeczy po prostu nie da się wyjaśnić na pierwszy rzut oka, co potwierdza 4-Mation. Co to jest i jak działa? Sam nie wiedziałem… aż zagłębiłem się w kilkudziesięcio minutową lekturę.

Nią oczywiście Was nie uraczę, bo byłaby to naprawdę ciężka lektura zarówno do napisania, jak i czytania. Ubiorę więc to w jak najprostsze barwy – obracające się kółko, odpowiednia sceneria, figurki będące częścią animacji oraz szereg świetlówek LED w pełnym RGB. Taki zestaw (w uproszczeniu) sprawia, że dzieje się magia, która polega na figurkach w ruchu oraz wspomnianych świetlówek, które imitują animacje. Nie jest to oczywiście coś nowego, ponieważ cały pomysł bazuje na zoetropach, które są znane ludzkości od wielu lat.

Dla tych, którzy nie zadowolą się takim wytłumaczeniem, polecam rzucić okiem na film, w którym twórcy wyjaśniają działanie 4-Mation. Cały projekt trafił już na Kickstartera i powstał po to, aby każdy z nas mógł pobawić się w twórce z drukarką 3D. Wszyscy, którzy po prostu chcą kupić taką ozdobę będą zmuszeni poczekać do grudnia, ponieważ najpóźniej wtedy rozpocznie się sprzedaż. Oczywiście poza Kickstarterem, z którego wszystkie makiety wyprzedały się w kilka godzin, napełniając kieszenie twórców 23508$. To ponad połowa oczekiwanej przez nich kwoty, która z pewnością zwiększy się w ciągu kolejnych 20 dni trwania zbiórki.

Źródło: Kickstarter
Zdjęcia: Kickstarter