Reklama
aplikuj.pl

5 gier, których premiery odbędą się w 2024 roku

gry na 2024

Poprzedni rok okazał się bardzo owocny dla rynku gier. W nadchodzących 12 miesiącach swoją premierę będzie miało kilka ciekawych tytułów. Postanowiliśmy wybrać 5, które wg nas zasługują na szczególną uwagę. Jakie to pozycje? Kiedy będzie można w nie zagrać? Czym się mają wyróżniać? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie poniżej. Zapraszamy do lektury!

1. Prince of Persia: The Lost Crown

Prince of Persia wraca do korzeni. Gracze ponownie będą mieli okazję wziąć udział w rozgrywce platformowej. Tym razem wcielą się jednak w inną postać głównego bohatera.

Tym razem będzie nim Sargon, czyli ochroniarz tytułowego Księcia z Persji. Głównym zadaniem będzie uratowanie władcy, który został uprowadzony. Pomóc w tym ma szereg umiejętności, takich jak: akrobacje, bieganie po ścianach czy teleportowanie się do zamrożonego wcześniej cienia.

Premiera Prince of Persia: The Lost Crown przewidziana jest na 18 stycznia 2024 roku. Do tego czasu osoby, które posiadają ComeOn kod bonusowy, mogą śledzić rozgrywki najlepszych piłkarskich lig w Europie. Rejestracja w serwisie daje możliwość śledzenia wyników na żywo. Pełnoletni użytkownicy dodatkowo mogą otrzymać od ComeOn bonus startowy.

2. Tekken 8

Tydzień po premierze Prince of Persia: The Lost Crown powinna ukazać się kolejna odsłona kultowej serii Tekken. Co czeka na graczy w ósmej części tej gry? Nie będzie tutaj żadnych niespodziewanych fajerwerków, a raczej kosmetyczne zmiany.

Ponownie będzie można się wcielić w znane z wcześniejszych wersji postacie. Każda z nich ma swój unikalny styl walki i charakterystyczne ataki. Dodatkowo pojawią się nowi bohaterowie, a także powróci tryb fabularny.

Grafika w Tekken 8 ma być jeszcze bardziej szczegółowa niż we wcześniejszych edycjach. Twórcy zwrócili uwagę na szereg różnych detali, np.: napinające się mięśnie przed wyprowadzeniem ciosu lub spływające po twarzy wojowników krople deszczu.

3. Life by You

Czy The Sims doczeka się w końcu konkurencji? Być może stanie się tak w  marcu 2024 roku, kiedy to na rynku ukazać się ma Life by You. Będzie to symulator życia stworzony przez Paradox Tectonic, pozwalający na wybudowanie domu i kierowanie życiem wirtualnego społeczeństwa.

Dodatkowo Life by You ma dawać możliwość modyfikowania całych miasteczek. To gracz będzie decydował o ich układzie oraz strukturze zamieszkującego w nich społeczeństwa. Dostępna ma być też opcja projektowania wnętrz budynków.

Jednym z twórców gry jest Rod Humble, czyli osoba odpowiedzialna m.in. za powstanie The Sims 2. Czy dzięki niemu Life by You przebije popularnością kultowy tytuł?

4. Test Drive Unlimited: Solar Crown

W 2024 roku na rynku ma pojawić się też kolejna wersja kultowej wyścigówki. Test Drive Unlimited: Solar Crown pozwoli graczom na ściganie się po wyspie Hongkong. Wszystko to w obszarze odtworzonym w grze w skali 1:1. Co to oznacza?

Jeśli będziemy poruszać się z prędkością 100 km/h, to po godzinie rozgrywki przemieścimy się dokładnie o 100 km. Dokonać tego będzie można m.in. w samochodach takich marek, jak: Ferrari, Audi, Lamborghini, Porsche czy Land Rover. Oprócz tradycyjnego ścigania dostępna też będzie możliwość wizyty w kasynie oraz udział w konflikcie dwóch rywalizujących ze sobą klanów.

5. Gothic Remake

Kultowa gra RPG z 2001 roku w końcu doczeka się swojego remake’u. Za jego stworzenie odpowiadać ma Barcelona Studio – hiszpański zespół stworzony przez THQ Nordic, który od 2019 roku posiada prawo do marki. Jakie nowości mają czekać na graczy?

Jak obiecują twórcy, ma to być w dalszym ciągu klasyczny Gothic, dostosowany jednak do dzisiejszych realiów. Oznacza to zdecydowanie ładniejszą oprawę wizualną i ulepszone sterowanie. Sam klimat gry ma pozostać niezmieniony.

Ponownie będzie można wcielić się w Bezimiennego Więźnia, który niedawno trafił do Górniczej Doliny. Tam czeka na niego szereg niebezpieczeństw i groźnych przeciwników. W ich pokonaniu pomóc mają różnego rodzaju bronie i magiczne zaklęcia.

Artykuł partnera.