Japan Post Group we współpracy z firmami Apple i IBM mają zamiar dostarczyć starszym obywatelom iPady wypełnione przydatnymi aplikacjami. Drugie największe przedsiębiorstwo Japonii chce w ten sposób pomóc około pięciu milionom ludzi. Dystrybucja ma się rozpocząć już wkrótce, natomiast jej koniec przewidziano na 2020 rok.

Najnowsze technologie nie są już domeną młodych osób, dlatego JPG postanowiła wykorzystać tablety do wsparcia najstarszych. W ten sposób zyskają oni łatwiejszy kontakt ze światem, a zaangażowanie w operowanie iPadami powinno usprawnić pracę ich umysłów.

Problem starzenia się społeczeństw dotyka większości rozwiniętych ekonomicznie krajów, jednak w przypadku Kraju Kwitnącej Wiśni jest on szczególnie poważny. Szacuje się, iż 25% tamtejszego społeczeństwa ma ponad 65 lat. iPady zostaną domyślnie wyposażone w użyteczne aplikacje, służące do komunikacji, przeglądania zdjęć czy też przypominania o wzięciu leków.

Oczywiście cała akcja nie płynie tylko z dobroci serca światowych gigantów. Jak sami pomysłodawcy przyznają, jest to szansa na impuls dla japońskiej gospodarki. Skierowanie się ku osobom starszym powinno poszerzyć rynek zbytu, co w przyszłości zwróci się z nawiązką.

Źródło: popsci.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!