Reklama
aplikuj.pl

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o Sage the Barista Express Impress. Przepis na idealne espresso w domowym zaciszu

Akcja partnerska

Jak wybrać dobry ekspres do kawy? W obliczu zatrzęsienia dostępnych opcji czasem trudno jest podjąć najlepszy wybór. Oto 5 rzeczy, które potrafi ekspres Sage the Barista Express Impress.

Co potrafi Sage the Barista Express Impress?

1. Potrafi ozdobić każdą kuchnię

Sage the Barista Express Impress jest ekspresem kolbowym ze zintegrowanym młynkiem, który swoim rozmiarem mieści się gdzieś pomiędzy najprostszymi ekspresami bez młynka i dużymi maszynami do robienia espresso. Jest na tyle kompaktowy, by zmieścić się w niemal każdej kuchni, a przy tym prezentuje się wspaniale. Dostępne są trzy warianty kolorystyczne: szczotkowana stal nierdzewna, czarna stal nierdzewna oraz czarna trufla. W każdym z nich ekspres ma swoisty retro-urok, potęgowany przez umieszczony centralnie manometr.

2. Potrafi idealnie dobrać ilość mielonej kawy

Jednym z największych wyróżników ekspresu Sage the Barista Express Impress jest jego inteligentny system dozowania zmielonej kawy. Po zmieleniu wskaźnik z diodami LED pokazuje nam, czy kawy w kolbie jest za mało, czy może za dużo, by uzyskać idealny napar. Co więcej, gdy naniesiemy korektę i np. „domielimy” odpowiednią ilość kawy, ekspres zapamięta ustawienie, by następnym razem korekta nie była już potrzebna, a my otrzymamy za każdym razem idealnie wypolerowany krążek dla uzyskania optymalnego naparu.

3. Potrafi nie narobić bałaganu przy mieleniu

Jedną z największych bolączek klasycznych ekspresów kolbowych ze zintegrowanym młynkiem bądź samych młynków do espresso są rozsypane wszędzie dookoła fusy. Trudno tego uniknąć, gdy zmielona kawa jest przesypywana do kolby. Tutaj jest inaczej. System mielenia i ubijania The Impress Puck System nie tylko inteligentnie porcjuje kawę, ale jest też zakryty specjalną osłoną, która minimalizuje przedostawanie się zmielonych ziaren na zewnątrz. Pewnej ilości rozsypanej kawy nie da się oczywiście uniknąć, ale nie jest to nawet w ułamku taki bałagan, jak w konwencjonalnych ekspresach kolbowych.

4. Potrafi zrobić pyszną kawę

Wszystkie inteligentne funkcje na nic by się zdały, gdyby ekspres nie parzył dobrej kawy, ale Sage the Barista Express Impress parzy napój, którego nie powstydziłaby się butikowa kawiarnia. Za perfekcyjne parzenie odpowiada szereg komponentów: począwszy od młynka z 25. ustawieniami grubości mielenia, poprzez wspomniany inteligentny system ubijania The Impress Puck, aż po system grzewczy Thermocoil, który zapewnia precyzyjną, elektroniczną kontrolę temperatury, prędkości wypływu i czasu kontaktu wody z kawą. Uzyskanie perfekcyjnego espresso z delikatną cremą nie jest tu żadnym wyzwaniem.

5. Potrafi spienić mleko

Ekspres ma wbudowaną ręczną dyszę pary o dużej mocy. Dzięki niej w dołączonym do zestawu dzbanku można spienić mleko na mikropiankę nadającą się nie tylko do skomponowania perfekcyjnego Latte, ale także do uprawiania domowego Latte Art.

Czy warto kupić ekspres Sage the Barista Express Impress?

Omawiany tutaj ekspres kosztuje 3799 zł, co początkującym kawoszom może się wydawać sporą kwotą, ale w istocie nią nie jest. Mówimy tu bowiem o ekspresie kolbowym dającym rezultaty rodem z profesjonalnych kawiarni, do tego wyposażonym w wysokiej klasy stożkowy młynek ze stalowymi żarnami i inteligentny system dozowania zmielonej kawy. Prezentuje się przy tym wspaniale, a biorąc pod uwagę ilość gotówki zaoszczędzonej na wyjściach na miasto po dobrą kawę, taki zakup może się opłacać.

Tekst napisany we współpracy z Sage.