WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

50 limitowanych DBS Superleggera od Aston Martin na rocznice filmu z Bondem

O rekonstrukcjach DB5, czyli limitowanych samochodach Jamesa Bonda pisaliśmy już dla Was kilka razy, ale dziś skupimy się na zupełnie innym modelu. Mowa dokładnie o ogłoszonej niedawno serii pięćdziesięciu modeli DBS Superleggera, składających hołd Aston Martin DBS z 1969 roku.

Czytaj też: Repliki samochodu DB5 Jamesa Bonda są pełne ukrytych gadżetów

Mowa więc o tym samym samochodzie, który znalazł się w filmie W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości sprzed 50 lat. To w nim pojawił się elegancki Aston Martin DBS z 1969 roku, który był wyposażony w m.in. teleskopowy karabin w schowku podręcznym, choć zabrakło w nim takich podstaw dla szpiega, jak kuloodpornej szybie przedniej.

Aby uczcić rocznicę filmu, Aston Martin stworzył nowoczesny hołd ograniczony do pięćdziesięciu egzemplarzy, który nie ma niestety wiele wspólnego z klasykiem… prócz świetnego koloru oliwkowego. Nie obrazimy się jednak za to, czyż nie? Mowa bowiem o świetnym wydaniu DBS Superleggera w pakiecie z elementami z włókna węglowego, wykończeniu wnętrza Alcantrą i fenomenalnym przednim grillem z sześcioma horyzontalnymi osłonami.

Ta wersja DBS Superleggera będzie się mogła też pochwalić diamentowymi kutymi 21-calowymi felgami, które okiełznają moc 715 koni mechanicznych.

Czytaj też: Mercedes testuje szereg nowych ratujących życie dodatków w swoim ESF

 Źródło: Road and TrackAston Martin