Reklama
aplikuj.pl

T-Mobile odkupi stare smartfony. Możesz wesprzeć swój portfel i planetę

Lubimy zbierać starą i niepotrzebną elektronikę. A przecież można na niej skorzystać. Szczególnie na używanych smartfonach. T-Mobile rusza z nową usługą odkupienia starego smartfona. Dzięki temu zyskamy środki na zakup nowego modelu oraz wesprzemy walkę o lepsze środowisko.

Stary smartfon? A może się przyda…

W 2020 roku badanie firmy Digital Care pokazało, że Polak trzyma w szufladzie średnio dwa nieużywane smartfony. A przy tym 80% badanych wskazało, że korzysta ze smartfonu nie starszego niż dwa lata. Po co składujemy te stare urządzenia? A może się przyda… Co jeśli się nie przyda? Być może kiedyś stare smartfony trafią do kosza i niekoniecznie zostaną prawidłowo zutylizowane. Tymczasem na takim sprzęcie możemy zarobić, a pozyskane z niego materiały mogą posłużyć do stworzenia kolejnych urządzeń.

T-Mobile odkupi Twój smartfon. Jak to działa?

T-Mobile rusza z usługą odkupienia używanego smartfonu. Proces wyceny urządzenia jest realizowany w salonie. Wystarczy zajść do dowolnego salonu T-Mobile i przynieść ze sobą smartfon. Nie trzeba zabierać ze sobą ładowarki, czy pudełka.

Pracownik obejrzy smartfon i dokona jego wyceny. Urządzenie powinno być sprawne, ale może nosić ślady użytkowania. Ile można zarobić na sprzedaży starego smartfonu? Maksymalnie 2899 zł. Na początku oferta odkupu obejmuje kilkadziesiąt modeli Samsunga Apple, Huawei, Oppo, Xiaomi, Motorola, Nokia, LG i Sony, ale stale będzie poszerzana. Otrzymaną zapłatę będzie można przeznaczyć na zakup nowego smartfonu w ofercie T-Mobile. Z abonamentem, bez abonamentu lub w ofercie ratalnej.Problemem tego typu usług jest często brak uczciwej propozycji cenowej. T-Mobile zapewnia jednak, że sytuacje, w których za flagowowy smartfon zaoferuje nam 100 zł, nie będą miały miejsca.

Lista smaratfonów, które można odsprzedaż T-Mobile znajduje się pod tym adresem. Z kolei dedykowana strona poświęcona usłudze jest dostępna tutaj.

Co stanie się ze sprzedanym smartfonem?

Na nasz stary smartfon czekają dwie drogi. Może on zostać odnowiony i dostanie drugie życie, a następnie trafi do ponownej sprzedaży. Drugą opcją jest danie nowego życia nowym modelom. Smartfon zostanie zrecyklingowany, a odzyskane materiały trafią prosto na taśmę produkcyjną.

Ochrona środowiska jest dzisiaj słusznym priorytetem wielu firm. T-Mobile dąży do zerowej emisyjności netto emisji pośrednich i bezpośrednich do 2025 roku oraz całego łańcucha dostaw do 2040 roku. Z kolei elektrośmieci to jedna z plag naszych czasów. O ich odpowiednie zagospodarowanie powinny dbać nie tylko duże firmy, ale też my sami. Stare smartfony przechowywane w szufladach z samego sentymentu nie przyczynią się do zmian na Ziemi. Każdy z nas może dołożyć małą cegiełkę do poprawy sytuacji klimatu, który zaczyna obchodzić się z nami coraz brutalnie. A przy okazji można zarobić, więc może warto na tym skorzystać?