Reklama

Nokia XR20 może zadebiutować już niedługo

Nokia XR20 może zadebiutować już niedługo
Nokia X20

Zwykle im więcej informacji pojawia się w sieci na temat jakiegoś smartfona, tym bliżej jego premiery jesteśmy. Tak też jest zapewne w przypadku modelu Nokia XR20. Sprawdźmy więc, co ten smartfon oferuje.

Nokia XR20 powiększy rodzinę X

Seria Nokia X składa się już z modeli Nokia X10 i Nokia X20, które nie do końca podbiły serca klientów. Problem leżał w cenach i braku ładowarki w zestawie. Czy podobnie będzie w przypadku nowego smartfona – Nokia XR20? Tego nie wiemy, więc na razie skupmy się na znanych już informacjach.

Czytaj też: Premiera vivo Y53s w wersji 4G, co zmieniono względem Y53s 5G?

W jednym z rosyjskich sklepów internetowych pojawiła się nowa Nokia X zdradzając nam szczegóły specyfikacji tego modelu. HMD Global wyposaży go w wyświetlacz o przekątnej 6,67 cala oferujący rozdzielczość Full HD+. Sercem ma być zintegrowany z modemem 5G procesor Snapdragon 480 współpracujący z 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wbudowanej. Użytkownicy dostaną możliwość rozszerzenia jej przy pomocy karty microSD (do 512 GB). Nokia XR20 ma działać pod kontrolą Androida 11, a energii dostarczy bateria o pojemności 4630 mAh. Nie mamy informacji o mocy ładowania.

Czytaj też: Wyjątkowy smartfon Qualcomm dla społeczności Snapdragon Insiders

Aparat do selfie 8 Mpix nie zachwyca, podobnie jak konfiguracja z tyłu składająca się z aparatu głównego 48 Mpix i drugiego obiektywu 13 Mpix. Na pokładzie nie zabrakło też NFC, czytnika linii papilarnych i Dual SIM. Niestety cena nie została ujawniona.