Reklama
aplikuj.pl

Beta Gran Turismo 7 wyciekła, ale Sony przygotowało jeden kod

gran turismo 7

Gran Turismo 7 jest coraz bliżej. Prawdopodobnie nadchodzą pierwsze beta testy gry.

Ile jeszcze zaczekamy na Gran Turismo 7?

Czekacie na Gran Turismo 7? Ja już się nie mogę doczekać kolejnej odsłony tej znakomitej serii. Gran Turismo Sport dostępne na PlayStation 4 znudziło mi się jakiś czas temu i od tamtej pory dałem sobie spokój, aby na „głodzie” wejść w GT7.

Nie wiem, jak Wy, ale model jazdy Gran Turismo potrafi być niezwykle relaksujący. Oczywiście nie mówię tutaj o najbardziej wymagających wyścigach trwających kilka godzin, ale kto nie lubi się przejechać jakimś potężnym samochodem po Nürburgringu? Do tego jakiś podcast czy filmiki z YouTube i mogę tak godzinami. Gran Turismo 7 jednak jak nie było – tak nie ma. Oficjalnie gra ma zadebiutować w 2022 roku i trafi na PlayStation 5 oraz PlayStation 4.

Czytaj też: Mapa GTA 6 wyciekła? W mapę RDR 2 też nie wierzyliśmy…

Nie znamy konkretnych różnic pomiędzy grami na różnych konsolach, ale najprawdopodobniej możemy oczekiwać, że PlayStation 5 zaoferuje lepszą grafikę w postaci wyższej rozdzielczości i płynności czy efektów graficznych, a do tego najnowszy sprzęt zaoferuje odbicia wykonane za pomocą ray-tracingu. Ciekawe, czy PS4 otrzyma jakąś symulację ray-tracingu, ponieważ kilka lat temu krążyły informacje o tym, że Polyphony Digital stworzyło do Gran Turismo na PS4 technologię pozwalającą uzyskać takie odbicia.

Gran Turismo Sport powoli się kończy

Również po samym rozwoju Gran Turismo Sport widać, że coraz mniej osób pracuje nad tą odsłoną serii. Gra przeszła długą drogę, na której początku była bardzo krytykowana za ubogą zawartość oraz brak zawartości dla pojedynczego gracza. Polyphony Digital wzięło sobie opinie graczy do serca i przez lata dodawało masę nowych pojazdów czy torów. Do tego pojawił się tryb kariery dla pojedynczego gracza i masa innych usprawnień. Gracze PlayStation niechęć zamienili w umiłowanie i tak to trwało przez lata. Rozwój gry jednak zwalnia i dziś nie mamy już co liczyć na spore aktualizacje. Ostatnia z nich oznaczona numerkiem 1.66 dodała do Gran Turismo Sport tylko jeden nowy samochód – Toyotę GR 86 z 2021 roku.

Lepsze to jednak, niż żadne aktualizacje!

Gran Turismo 7 blisko premiery?

Gran Turismo 7 ma być dostępne od 2022 roku. Czy będzie to jednak styczeń czy grudzień – nie wiadomo. Możliwe jednak, że gra jest jednak bliżej niż dalej premiery, ponieważ na oficjalnej stronie Sony pojawiła się ukryta opcji „wcześniejszego zdobycia klucza do bety Gran Turismo 7”. Jaka beta? No właśnie wszyscy są zdziwieni.

Czytaj też: Wiedźmin 3 na PS5 i XSX. Nowe wieści nt. DLC oraz Geralta w Japonii

Okazuje się bowiem, że po wejściu na stronę Experience PlayStation możemy kliknąć przycisk Start Quest. Po zalogowaniu się musimy przejść do pierwszej zakładki z logiem w postaci kwadratu, trójkąta, krzyżyka i kółka. Klikamy „Italia Quest” (oferta dla mistrzów Europy?), a następnie zjeżdżamy na dół, gdzie znajduje się napis Gran Turismo Quest. „Italy Gran Turismo Beta Access (TEST)” pozwala nam odblokować klucz do beta testów Gran Turismo 7 po obejrzeniu dziesięciu sekund wideo. Niestety, klucz, który otrzymacie to 1234-5678-9012 i jak się zapewne domyślacie – nie działa. Pozostaje nam czekać na wyjaśnienie się sytuacji. Warto dodać, że pierwsza beta Gran Turismo Sport odbyła się około sześć miesięcy przed premierą gry. To co? Widzimy się na torze Gran Turismo 7 za pół roku?