Reklama
aplikuj.pl

Nadchodzi konkurencyjny dla Tesli elektryczny samochód Artemis Audi

projekt Artemis Audi, Artemis Audi, Audi Artemis, czym jest Artemis

W maju zeszłego roku dowiedzieliśmy się o tajemniczym projekcie Artemis, mającym zdetronizować Teslę. Dziś z kolei nieoficjalnie wiemy, kiedy i gdzie ten wyjątkowy elektryczny samochód Artemis od Audi ma zadebiutować.

Kiedy po raz pierwszy usłyszeliśmy o projekcie Artemis, który ponoć jest takim „startupem wewnętrznym Audi”, zapowiadano, że jego owoc trafi na drogi w 2024 roku. Wtedy też mówiono, że ambicją zespołu jest przemyślenie ekosystemu motoryzacyjnego i zaprojektowanie „nowego modelu biznesowego”, jak również stworzenie elektrycznego, „wysoce zautomatyzowanego” pojazdu na podstawie nowej, wydajnej platformy BEV.

Czytaj też: Johann Abt Signature Edition to limitowane Audi RS6 Avant

Wedle raportów elektryczny samochód Artemis od Audi zadebiutuje na targach IAA

Jak to będzie wyglądać i co to dokładnie oznacza? Dowiemy się tego ponoć na wrześniowych targach IAA W Monachium, gdzie elektryczny samochód Artemis Audi ma doczekać się prezentacji. Tak przynajmniej uważa wiele raportów prosto z Niemiec, choć sam producent niczego nie potwierdził.

Czytaj też: Audi o sprzedaży Lamborghini. Co czeka włoskiego giganta?

Elektryczny samochód Artemis będzie modelem zaprojektowanym od podstaw na BEV z myślą o osiągnięciu wydajności energetycznej charakterystycznej dla Modeli Tesli.