Reklama
aplikuj.pl

Gry PlayStation na PC. Dataminer potwierdza kolejne porty

gry playstation

Gry PlayStation zmierzają na komputery PC. Dataminer słyszał o nadchodzących portach.

PlayStation uśmiecha się do graczy PC

Sony zmieniło swoje podejście do gier ekskluzywnych. Produkcje dalej wychodzą najpierw na konsole, ale po kilku latach trafiają również do graczy pecetowych. Nie wiadomo, ile dokładnie czasu trzeba czekać na port, ani czy dana produkcja pojawi się na pewno na PC – sprawia to, że osoby, które przeszły np. Horizon Zero Dawn na PC nie wiedzą teraz, czy czekać na swój port Horizon Forbidden West czy może lepiej po prostu kupić konsolę Sony? Muszę przyznać – cwanie to sobie Japończycy wymyślili.

Co wiemy oficjalnie?

Aktualnie na PC zostały przeportowane takie tytuły jak Days Gone czy Horizon Zero Dawn. Do niedawna ekskluzywne produkcje były testami tego, jak przyjmie się na rynku strategia Sony. Firma stale się uczy czegoś na rynku PC, więc, gdy po premierze Horizon Zero Dawn, gra otrzymała mieszane oceny od graczy na Steam przez kwestię techniczne – w Days Gone wszystko już było doszlifowane. Dziś Horizon Zero Dawn posiada oceny „Bardzo pozytywne”. Days Gone również.

Czytaj też: Płynność Red Dead Redemption 2 wreszcie poprawiona, dzięki DLSS

Kolejny w kolejce jest port gry Uncharted 4. Informacja o tym została podana w raporcie finansowym Sony, który przedstawiał również nową strategię na markę PlayStation. Od tamtej pory nie słyszeliśmy jednak nic nowego na temat tegoż portu, więc pozostaje nam tylko uzbroić się w cierpliwość… lub kupić grę i pozostałe odsłony na PlayStation 4 lub PlayStation 5.

Sony zatrudnia specjalistów PC

Sony również zbroi się jeśli chodzi o jakość przyszłych portów PC. Jakiś czas temu przejęto studio Nixxes, które specjalizuje się technologicznych zawiłościach komputerów. Deweloperzy z Nixxes pracowali blisko ze Square Enix, pomagając przy ostatnich Tomb Raiderach (ależ zagrałbym w nową część!), Deus Ex: Mankind Divided czy Marvel’s Avengers. Teraz będą dłubać przy grach PlayStation na PC.

Czytaj też: Blizzard zmienia wygląd Diablo 2 Resurrected po testach graczy

Co o samym przejęciu mówił Herman Hulst, który teraz dowodzi marką PlayStation?

Chcę podkreślić, że PlayStation będzie najlepszym miejscem do ogrywania gier PlayStation Studios w dniu premiery. Cenimy jednak graczy PC i będziemy dobierać odpowiedni moment na wydanie gry na PC. Bend Studio wydało wersję PC gry Days Gone 18 maja. To jest dwa lata po premierze gry na PlayStation 4.

Mam nadzieję, że nowy fani będą mogli cieszyć się tym tytułem. I to jest nasz cel – chcemy dotrzeć do nowych graczy, którzy nie mieli okazji przeżyć tych wspaniałych historii, bohaterów czy światów. Wydawanie gier na PC nigdy nie będzie wpływało na wydawanie świetnych gier na konsolach.

Herman Hulst

Dataminer ogłasza co słyszał o grach PlayStation na PC

Lance McDonald to znany w społeczności graczy użytkownik Twittera, który zasłynął między innymi stworzeniem modyfikacji Bloodborne, która dodawała do gry tryb 60 klatek na sekundę na odpowiednio zmodyfikowanych konsolach. W ostatnim wpisie na Twitterze stwierdził on, że w produkcji jest więcej portów gier PlayStation, niż samo Uncharted 4.

Jeśli Bloodborne zostanie kiedykolwiek zapowiedziane na PC, to chciałbym móc powiedzieć „po kryjomu wszystko o tym wiedziałem!”, ale to byłoby kłamstwo. Wiem o wiele nadchodzących pecetowych portach gier PlayStation, ale niestety, żadnym z nich nie jest Bloodborne. Wciąż mam nadzieję, że gra weźmie nas z zaskoczenia.