Reklama

Pierwsze potwierdzenie Volkswagena ID.8, czyli wielkiego elektrycznego SUVa

potwierdzenie Volkswagena ID.8, wielkiego elektrycznego SUVa, VW ID.8, Volkswagen ID.8

Niedawno Grupa Volkswagen zweryfikowała swoje plany co do przyszłości oferty, co w skrócie sprowadza się do jeszcze większych inwestycji w sferę BEV. W ramach planu New Auto dostaliśmy też wyjątkowe, bo oficjalne i pierwsze potwierdzenie Volkswagena ID.8.

Potwierdzenie Volkswagena ID.8. Wielki elektryczny SUV nadchodzi

Volkswagen ID.8 pojawił się na 10 stronie prezentacji udostępnionej przez Herberta Diessa na LinkedIn. To jawne potwierdzenie, że marka wprowadzi na rynek zupełnie nowy samochód elektryczny typu BEV w ramach rodziny ID, który najprawdopodobniej będzie oparty na platformie MEB. 

Czytaj też: Volkswagen Golf R Variant 2022 zadebiutował. To najmocniejsze kombi VW

Jako swoisty elektryczny odpowiednik utylitarnego SUVa wielkości VW Atlasa (zdjęcia powyżej), ID.8 nie pojawił się na ten moment na żadnych schematach i tym bardziej zdjęciach. Finalnie będzie jednak najpewniej trzyrzędowym modelem, plasując się w ofercie Volkswagena jako największy pojazd ID.

Czytaj też: Nowy Volkswagen Multivan T7 2022 zadebiutował

Na ten moment na rynku znajdziemy ID.3, ID.4, ID.5, podczas gdy na horyzoncie majaczy już ID.6, który pod względem wymiarów będzie odpowiednikiem VW Passata. Finalnie Volkswagen ID.8 najpewniej będzie modelem globalnym.