Reklama
aplikuj.pl

Ślub w kosmosie to nie problem. Potrzebujecie tylko pół miliona złotych

Jeśli planujecie w najbliższych latach ślub, kochacie kosmos i macie pół miliona złotych, które możecie przeznaczyć na organizację tej uroczystości, to powinna Was zainteresować oferta od Space Perspective.

Firma ta posiada flotę balonów, z których każdy jest w stanie wynieść nawet osiem osób na wysokość trzydziestu kilometrów. Jest to nawet trzykrotnie wyżej aniżeli wynosi pułap załogowych samolotów. Lot balonem trwa w tym przypadku około sześciu godzin.

Czytaj też: Chińczycy mogą zdominować kosmos. Tym razem chodzi o stacje kosmiczne

I choć Space Perspective zamierza rozpocząć realizację swojej oferty najwcześniej w 2024 roku, to trzeba przyznać, że jest ona interesująca. Organizacja ślubu w kosmosie ma bowiem kosztować 125 000 dolarów, co jest dość niską ceną jak na obecne realia. Opcje oferowane przez inne firmy są mniej atrakcyjne finansowo – wystarczy wspomnieć, że loty organizowane przez Virgin Galactic kosztują dwukrotnie więcej – jednocześnie trwając zaledwie godzinę.

Ślub w kosmosie miałby się wiązać z wydatkiem rzędu 125 tysięcy dolarów

Balony wynoszone przez Space Perspective mają zapewniać niezwykłe widoki, oferując 360-stopniową panoramę naszej planety. Ślub w takich warunkach z pewnością należałby do niezapomnianych przeżyć. Jakby doznania audiowizualne nie wystarczyły, to wewnątrz znajdą się też fotele dla pasażerów, toaleta, bar czy dostęp do WiFi. Poza tym, uczestnicy kosmicznego lotu będą mieli zapewniony posiłek. Przedstawiciele firmy dodają, iż wzniesienie się na wysokość 30 km zajmie balonom około dwóch godzin.