Reklama
aplikuj.pl

Kształt gry James Bond Project 007 w ofertach pracy deweloperów

project 007

IO Interactive pracuje nad nową grą z Jamesem Bondem. Czym będzie Project 007?

Nowy projekt. Project 007

IO Interactive od lat kojarzone jest już tylko z serią Hitman. Choć deweloperzy stworzyli również takie produkcje jak Mini Ninjas czy Kane & Lynch to jednak ich głównym tytułem, który eksploatują przez lata w różnych odsłonach, jest Agent 47. Nic dziwnego, bo społeczność zebrana wokół gry jest bardzo duża i wierna. Najnowsze odsłony Hitmana wręcz postawiły sobie za cel, to aby stać się swoistym hubem dla społeczności, która będzie eksperymentowała z mechanikami produkcji i pobijała swoje czasy, czy wyniki dotyczące zaliczenia poszczególnych poziomów.

Czytaj też: Odnaleziono DLC do Cyberpunk 2077. Co sugerują nazwy?

IO Interactive przeszło w ostatnich latach również sporo turbulencji związanych z utratą wydawcy i zagrożeniu płynności działania całego studia. Ponownie jednak, płatny zabójca uratował studio i dziś IO Interactive może być wdzięczne Hitmanowi. Ale bohater też potrzebuje odpoczynku, a i twórcy zapewne od lat mają ochotę spróbować stworzyć coś innego. Wiemy już, że tym projektem, który ma być odświeżeniem portfolio będzie Project 007, czyli jeszcze nienazwana gra o Bondzie. Jamesie Bondzie.

Zapowiedzi Project 007, które nie zdradziły nic

„Problem” Project 007? W momencie ogłaszania współpracy z marką 007, twórcy byli na samym początku drogi deweloperskiej. Chwalono się nową grą, ale dało się odczuć, że nawet deweloperzy nie mają jeszcze pełnego obrazu tego, co tworzą. Proszono o cierpliwość i zapewniano o tym, że twórcy są fanami agenta 007.

Czytaj też: Gry na PS5 miały być mniejsze. Dlaczego Ghost of Tsushima waży dwa razy więcej?

Czy gra będzie dobra? Chyba nikt w to nie wątpi. Gdy IO Interactive ogłosiło swój projekt, każdy był spokojny. Deweloperzy od Agenta 47 wydają się być idealnym wyborem na twórców produkcji z Jamesem Bondem. Oczywiście w swoim stylu. Ostatnim Bondem jaki mogliśmy ograć były odsłony w stylu Call of Duty pt. Quantum of Solace czy 007: Blood Stone, które swoją drogą uważam za solidne tytuły, jak na czasy kiedy wychodziły. Ale przyznaje – dziś zagrałbym w coś bardziej w stylu Project 007.

Kształt Project 007

Od zapowiedzi gry minęło już trochę czasu i mogło się coś wyklarować, racja? Deweloperzy siedzą cicho, ale jak wychwycili, to gracze spragnieni informacji o grze – oferty pracy w IO Interactive do Projectu 007 zdradzają szczegóły nowej produkcji! Dzięki temu wiemy już mniej więcej, co planują deweloperzy. Osoba, która będzie pracowała przy nowym Bondzie będzie tworzyła grę, która silnie postawi na działanie po cichu, choć znajdzie się miejsce dla „przygodowych” elementów. Tytuł będzie prezentowany z kamery trzecioosobowej (zza pleców bohatera), a mapa, wrogowie czy wyzwania stawiane graczowi będą dostosowywać się do naszych działań. Brzmi jak Hitman z większą ilością akcji!