Reklama
aplikuj.pl

Jeszcze więcej mobilnych układów Qualcomm. Firma ogłosiła nowy plan

Apple zainspirowało Qualcomm, Qualcomm, APple M1

Rozwój rynku smartwatchy i smartbandów razem z popularnością Apple Watch, czy Galaxy Watch sprawił, że giganci przychylniej zaczęli patrzeć na ten segment. Dziś dowiedzieliśmy się, że firma odpowiadająca za m.in. SoC Snapdragon również się do tego zalicza, dlatego możemy szykować się na jeszcze więcej mobilnych układów Qualcomm.

Co wiemy na temat mobilnych układów Qualcomm?

Firma Qualcomm na swoim oficjalnym blogu dumnie ogłosiła, że ma zamiar rozszerzyć swój segment związany z elektronicznymi gadżetami do noszenia. Obejmuje to inwestycje w nowe platformy i rozpoczęcie wdrażania w życie tak zwanego programu Wearables Ecosystem Accelerator. W nim ponoć udział weźmie ponad 60 producentów sprzętu tego typu na czele z Arm, BBK, Fossil, Oppo, Verizon, czy Vodafone. Szczegóły tych współprac poznamy tej jesieni, a owoc nowego planu Qualcomm już w przyszłym roku.

Czytaj też: Słuchawki Nothing ear 1 zapowiadają się coraz ciekawiej. Etui ładujące zachwyca

Qualcomm

Widać jednak na pierwszy rzut oka, że Qualcomm planuje znacznie zwiększyć inwestycje w układy, platformy i technologie dla nowych chipsetów Snapdragon Wear. Sam program, gromadzący liderów z branży smartwatchów, tylko to przyspieszy, rozwijając rynek w jeszcze większym stopniu. Nie znamy jednak ważnych szczegółów, spodziewając się tylko tyle, że Qualcomm poszerzy swoje portfolio SoC Snapdragon do smartwatchów.

Czytaj też: Telewizory w X-Kom tańsze do nawet 600 zł specjalnie na czas Igrzysk Olimpijskich

Nic dziwnego, bo obecne smartwatche Wear OS dręczy problem samych SoC, jako że nawet większość najnowszych modeli z elektronicznym mózgiem od Qualcomma nadal korzysta z Snapdragona 3100 z 2018 roku. Wprawdzie na rynek już trafiły układy Snapdragon 4100 i 4100+, ale ciągle nie rozpowszechniły się wystarczająco.