Reklama
aplikuj.pl

Google uśmierca kolejną usługę. Tym razem trafiło na Zakładki Google

Google wprowadzi obowiązkową, dwustopniową weryfikację konta

Gigant z Mountain View znany jest z tego, że co jakiś czas zabija jakąś swoją usługę. Tym razem chodzi o Zakładki Google, które zostaną wyłączone 30 września 2021 roku.

Do 30 września masz czas na wyeksportowanie danych z usługi Zakładki Google

Zakładki Google nie są może zbyt nowoczesnym narzędziem, ale jednak bardzo przydatnym. Usługa została uruchomiona w 2005 roku. Pozwala nam na zarządzanie zakładkami niezależnie od synchronizacji w danej przeglądarce. Mamy więc dostęp do ulubionych stron internetowych czy lokalizacji z Google Maps niezależnie od tego, na jakim urządzeniu korzystamy z sieci.

Czytaj też: Ulepszone wykonywanie zrzutów ekranu w przeglądarce Google Chrome

https://twitter.com/killedbygoogle/status/1417484914459561999

Jest to bardzo przydatne narzędzie, które obsługiwane jest przez wszystkie popularne przeglądarki. Niestety Google doszło do wniosku, że chyba już nie potrzebujemy Zakładek. Do 30 września możemy wyeksportować wszystkie zakładki do innej aplikacji lub po prostu zapisać je w przeglądarce. Sama usługa jest raczej przydatna tym, którzy na co dzień muszą często przełączać się pomiędzy urządzeniami. Większość z nas korzysta już po prostu z synchronizacji. I tutaj warto niektórych uspokoić, usunięcie Zakładek Google nie spowoduje utraty stron, zapisanych w Chrome. Są to dwie oddzielne listy.