Reklama

Jak wyglądał Księżyc oczami Buzza Aldrina? Internetowy artysta ukazał jego perspektywę

astronomia

Michael Ranger, ukrywający się w serwisie Reddit pod nickiem rg1213, postanowił zmienić perspektywę niezwykle popularnego zdjęcia z Buzzem Aldrinem w roli głównej. Dzięki jego pracy możemy zobaczyć, jak wyglądał Srebrny Glob oczami astronauty.

Aby tego dokonać, Ranger przeanalizował widoczną poniżej fotografię. Jak możecie zauważyć, w hełmie znajdującym się na głowie Aldrina odbija się widok powierzchni Księżyca. Zdjęcie wykonano w lipcu 1969 roku, a w odbiciu widać między innymi fragment modułu księżycowego Eagle oraz sylwetkę Neila Armstronga. Jak przyznaje rg1213, było to jego drugie podejście do tego zadania. Wcześniej, w 2019 roku, do wykonania przeróbki wykorzystał swojego iPhone’a.

Czytaj też: W 2019 ich sonda rozbiła się o Księżyc. SpaceIL szykuje kolejną misję

Używając tego zdjęcia o wyższej jakości, stworzyłem panoramiczny obraz w 360 stopniach, który otworzyłem w darmowej przeglądarce i nagrałem dzięki niemu ten film. […] Oprócz wyższej rozdzielczości filmu i nieskompresowanego formatu pliku, wyostrzyłem i skorygowałem kolory w Photoshopie, a nie na moim iPhonie, jak to było przy pierwszym podejściu, co doprowadziło do lepszych rezultatów.

Michael Ranger

Lądowanie misji Apollo 11 na Księżycu nastąpiło 20 lipca 1969 roku

Misja Apollo 11 na stałe zapisała się w historii kosmicznych podbojów. Była bowiem pierwszą, w ramach której udało się dostarczyć ludzi na powierzchnię Księżyca. Lądowanie na Srebrnym Globie nastąpiło 20 lipca 1969 roku. W kierunku naszego naturalnego satelity polecieli wtedy Buzz Aldrin, Neil Armstrong oraz Michael Collins. Ten ostatni nie postawił jednak swojej stopy na powierzchni, ponieważ przebywał w tym czasie na pokładzie statku krążącego w po orbicie Księżyca.