Marynarka Wojenna stworzyła statek APL 67 przypominający Arkę Noego

Marynarka Wojenna statek APL 67, statek APL 67, APL 67

W drogę ruszył właśnie specjalny statek APL 67 marynarki Wojennej USA, który z Missisipi trafi do japońskiego portu. Mowa o 81-metrowym pod kątem długości i szerokim na 21 metrów kawału surowo ciosanej stali, który przypomina pływający, podłużny hotel i… w rzeczywistości nim jest właśnie.

APL 67 przynosi na myśl Arkę Noego. Ta barka jest zupełnie pozbawiona broni, własnego napędu (na miejsce docelowe trafi dzięki holownikowi), ale zamiast po parze z każdego gatunku, będzie odpowiadał za zakwaterowanie marynarzom i żeglarzom, kiedy ich własne okręty wojenne nie będą nadawały się do życia.

Czytaj też: Nie uwierzycie w sposób rozwiązania problemów myśliwców F-35 marynarki USA

Reklama

Statek APL 67 to nie Arka Noego, choć zapewni to samo

Na pokładzie APL 67 podzielonym na jakieś cztery piętra wedle Seapower znajdzie się miejsce na 74 oficerów i 537 żołnierzy. Dzięki niemu podczas konserwacji jakiegokolwiek okrętu marynarze będą mieli po prostu gdzie mieszkać. Dodatkowo w mesie barki znajdzie się miejsce na kolejnych 56 oficerów i 228 szeregowych pracowników w mesie barki, a na pokładzie nie zabrakło sal lekcyjnych, pralni, biur, salonów fryzjerskich, centrum fitness, czy placówek medycznych.

Czytaj też: Siły Powietrzne USA wyłożyły dwa miliardy na pociski manewrujące LRSO

Warto podkreślić, że marynarka Wojenna ma kilka takich barek na całym świecie, a APL 67 jest pierwszą z czterech dostarczonych w ramach kontraktu marynarki z firmą VT Halter Marine na 78 mln dolarów.