Reklama
aplikuj.pl

Marynarka Wojenna stworzyła statek APL 67 przypominający Arkę Noego

Marynarka Wojenna statek APL 67, statek APL 67, APL 67

W drogę ruszył właśnie specjalny statek APL 67 marynarki Wojennej USA, który z Missisipi trafi do japońskiego portu. Mowa o 81-metrowym pod kątem długości i szerokim na 21 metrów kawału surowo ciosanej stali, który przypomina pływający, podłużny hotel i… w rzeczywistości nim jest właśnie.

APL 67 przynosi na myśl Arkę Noego. Ta barka jest zupełnie pozbawiona broni, własnego napędu (na miejsce docelowe trafi dzięki holownikowi), ale zamiast po parze z każdego gatunku, będzie odpowiadał za zakwaterowanie marynarzom i żeglarzom, kiedy ich własne okręty wojenne nie będą nadawały się do życia.

Czytaj też: Nie uwierzycie w sposób rozwiązania problemów myśliwców F-35 marynarki USA

Statek APL 67 to nie Arka Noego, choć zapewni to samo

Na pokładzie APL 67 podzielonym na jakieś cztery piętra wedle Seapower znajdzie się miejsce na 74 oficerów i 537 żołnierzy. Dzięki niemu podczas konserwacji jakiegokolwiek okrętu marynarze będą mieli po prostu gdzie mieszkać. Dodatkowo w mesie barki znajdzie się miejsce na kolejnych 56 oficerów i 228 szeregowych pracowników w mesie barki, a na pokładzie nie zabrakło sal lekcyjnych, pralni, biur, salonów fryzjerskich, centrum fitness, czy placówek medycznych.

Czytaj też: Siły Powietrzne USA wyłożyły dwa miliardy na pociski manewrujące LRSO

Warto podkreślić, że marynarka Wojenna ma kilka takich barek na całym świecie, a APL 67 jest pierwszą z czterech dostarczonych w ramach kontraktu marynarki z firmą VT Halter Marine na 78 mln dolarów.