Reklama

Znamy szczegóły Dimensity 1300T. Ten SoC przewyższy Dimensity 1200

szczegóły Dimensity 1300T, SoC przewyższy Dimensity 1200, Dimensity 1300T,

Chociaż ciągle nieoficjalnie, następca Dimensity 1200 od MediaTek ponownie trafił w światło reflektorów. Tym jednak razem w lepszym stopniu, bo właśnie poznaliśmy szczegóły Dimensity 1300T, który… no właśnie. Co zaoferuje ten SoC wedle przedpremierowych przecieków?

Szczegóły Dimensity 1300T ujawnione. Zobaczymy go najpierw w nowym tablecie Honora?

Do sieci wyciekło zdjęcie przedstawiające dokument prasowy firmy MediaTek zaadresowany do Honora. Tam znajdują się informacje dotyczące nowego układu Dimensity 1300T, który będzie podobny do flagowego Dimensity 1200, ale otrzyma, jak się możemy spodziewać, pewne ulepszenia.

Nowy Soc zostanie wyprodukowany przez TSMC w 6 nm procesie technologicznym, a jego procesor zaoferuje rdzenie ARM Cortex-A78. Obok procesora centralnego (CPU) znajdzie się też 9-rdzeniowy układ graficzny (GPU), który konfiguracją odpowiada GPU w Dimensity 1200, co sugeruje obecność Mali-G77 MC9. Na pokładzie znajdzie się też 6-rdzeniowe APU 3.0.

Czytaj też: Gorilla Glass DX wreszcie w smartfonach. Znamy pierwszego producenta

Według przecieku wydajność procesora oraz GPU wzrosła kolejno o 30% i 40% względem poprzedniej generacji (Dimensity 1000+). Wspomniano również o wzroście wydajności w operacjach z udziałem sztucznej inteligencji o 82% w porównaniu do układu Snapdragon 865. Mówi się, że nowy SoC będzie skierowany w szczególności do urządzeń skupiających się na grach, a to trochę kłóci się z informacją, że Dimensity 1300T trafi do tabletu Honor V7 Pro. Przynajmniej tak można wywnioskować z zapowiedzi. Co ciekawe, firma Honor ma zachować przez pół roku ekskluzywność na wykorzystywanie tego układu w swoich urządzeniach.

Czytaj też: Premiera Poco F3 GT. Świetny SoC, gamingowe dodatki i szybkie ładowanie

Możliwe, że MediaTek zaprezentuje więcej niż jeden wariant Dimensity 1300, co według plotek odbędzie się już jutro, 26 lipca. Na ten moment jednak przeznaczenie Dimensity 1300T jest niejasne, bo na Weibo trwają dyskusje, jakoby ten SoC był w obecnej formie zbyt wymagający pod kątem chłodzenia, aby trafił na pokłady smartfonów. To dodatkowo potwierdza ekskluzywność dla tabletów, którą początkowo ten układ ma się cechować.